Final four juniora: Zadar razmontirao Cibonu u finalu, Roko Lukić MVP

Završena je i juniorska sezona, titulu uzeo Zadar.

UŠibeniku je završen finalni turnir PH za juniore. Nakon dvije godine juniorski prvaci Hrvatske su postali mladi košarkaši Zadra koji su u finalu nadigrali Cibonu 89:54. Cibosi su samo na startu vodili (9:4), a Zadar je brzo preuzeo prednost te na krilima najmlađih Vite Perkovića i Mihaela Ružića u drugoj četvrtini stigao do +14 (36:22), a nakon role Ivana Njegovana i Roka Lukića na poluvrijeme otišao s +17 (49:32). Cibona se uspjela očuvati ”iznad vode” do isteka treće četvrtine (50:60), a sve dvojbe su nestale ulaskom u posljednju četvrtinu kada je Zadar za četiri i pol minute složio seriju 15:0, a četvrtinu dobio 29:4.

Zadrane je predvodio MVP završnice Roko Lukić s 20 poena i 9 skokova. Perković je dodao 14, Ružić 12. Kod Cibone jedini raspoloženi je bio Luka Frančešević s 19 poena.

Treće mjesto osvojila je Cedevita Junior koja je u susretu za broncu slavila protiv Splita 76:65. Boljom igrom u drugoj četvrtini Cedevita Junior je na poluvremenu imala 13 poena viška (44:31), a pobjeda sastava Ivana Kapova u nastavku nije došla u pitanje iako su Splićani na pet minuta prije kraja bili na minus 6 (67:73). Susret je u mirne vode odveo Ivan Bogdanović koji je s 26 poena, 11 skokova i 8 asistencija predvodio Cedevitu Junior. Ivan Matleković je dodao 12, a kod Splita David Pavin je ubacio 17, a Mateo Tomašević 13 uz 20 skokova.