Finale PH: Zadar slavio na Gripama i poveo 1:0

Zadar je sjajnom obranom slavio na Gripama, za prvu pobjedu u seriji.

U prvoj utakmici finala PH Zadar je na Gripama pobijedio momčad Splita 76:85 i poveo 1:0.

U fantastičnoj atmosferi Zadrani su odnijeli pobjedu, prije svega boljom igrom u drugom poluvremenu, gdje su većim dijelom dominirali, posebice u posljednjoj četvrtini, kada su prelomili utakmicu. Nošeni sjajnim navijanjem Tornada, na kraju su zajednički proslavili prvu pobjedu u seriji.

Zadar je odigrao sjajnu obranu u drugom poluvremenu, u odnosu na drugu četvrtinu u kojoj su Žutima dozvolili čak 30 poena.

Luka Božić je ubacio 22 poena, imao je i 6 skokova te 4 asistencije. Sjajno su ga pratili Karlo Žganec sa 17 poena, 13 skokova i 4 asistencije te Dario Drežnjak koji je ubacio 16 poena, uz 8 uhvaćenih skokova.

Kod Splita prvi strijelac Shannon Shorter, 15 poena i 7 skokova, Tyrell Nelson je dodao 14 poena i 9 skokova.