Freeman i Širko sredili Alkar

Šibenka je zahvaljujući raspoloženom dvojcu Freeman-Širko došla do pobjede nad Alkarom.

HT Premijer liga, 18.kolo:

Šibenka-Alkar 82:68 (31:17, 16:12, 16:18, 19:21)

(Freeman 26, Širko 22 / Varence 15, I.Vučić 12)

Narančasti su stiglo do nove pobjede u Premijer ligi, ponajviše zahvaljujući raspoloženom dvojcu Freeman-Širko, za koje gosti iz Sinja nisu imali odgovor.

Do pobjede su došli prije svega odličnom igrom u prvom poluvremenu, posebice u prvih deset minuta, u kojima su postigli čak 31 poen i imali 14 poena viška. Druga je četvrtina bila manje efikasna, sa obje strane, no i dalje je Šibenka kontrolirala igru, ali i rezultat, koji je na poluvremenu bio 47:29.

Drugo je poluvrijeme momčad iz Sinja odigrala puno bolje nego prvo, no rezultat se nije značajnije mijenjao. Tek su uspjevali malo smanjiti svoj zaostatak, no minus iz prvog dijela na kraju se pokazao kao nenadoknadiv.

James Freeman se na kraju zaustavio na 26 poena, uz vrlo dobar šut 11/16, Henrik Širko je upisao 22 poena, dok je Milija Miković upisao double-double učinak od 11 poena i 12 skokova.

Alkar je predvodio Hasan Varence sa 15 poena, dok je Ivan Vučić zabio 12.