Furnir bolji od Šibenke, uz 21 poen Paponje i double-double Bošnjaka

Furnir je u završnici utakmice bio bolja ekipa od Šibenke i došao do 13-te pobjede u sezoni.

Susret Furnira i Šibenke je ponovno bio zanimljiv i neizvjstan, od samog početka. Prvu je četvrtinu dobio Furnir sa pola koša, da bi u drugoj vidjeli nešto manje poena (17:17), a neizvjesnost se nastavila i dalje. Spustile su obje ekipe tempo koji smo vidjeli u prvoj četvrtini, što je rezultiralo sa nešto manje poena sa obje strane u nastavku utakmice.

Treću dionicu bolje su odradili gosti, dobili ju 13:16 te imali 55:57 nakon trideset minuta igre. Uvodnih nekoliko minuta posljednje četvrtine kontrolirali su gosti, a onda je domaćin poveo 62:61, imao +5 u zadnjih pet minuta, 68:63. Ipak, sa nekoliko isforisranih grešaka, domaćin je dozvolio gostima da došu na 71:70, no Bošnjak i Paponja su u posljednjoj minuti bili precizni za domaćine i brzo je Furnir došao na 76:71. Jambrović je 9 sekundi prije kraja ubacio tricu za 76:74, Paponja nakon toga izborio dva bacanja, ali je sa dva promašaja propustio riješiti pitanje pobjednika. Jambrović je pokupio skok nakon drugog bacanja, Bjelanović napravio prekršaj, a onda je Jambrović ponovio Paponju i promašio oba bacanja za eventualni produžetak.

Filip Paponja je sa 21 poenom bio najbolji strijelac Furnira, Filip Bjelanović je dodao 13, a Matej Bošnjak 10 poena i 12 skokova.

Patrik Jambrović je predvodio goste sa 21 poenom i 8 skokova, Matej Perković je ubacio 13.