Furnir pobjedom nad Šibenkom izborio doigravanje, ide na Cibonu

Šibenka je u posljednje dvije utakmice prokockala sve dobro napravljeno u šest utakmica prije toga

Usjajnoj atmosferi pred gostovo 1000 gledatelja Furnir je u Dubravi u neizvjesnoj završnici slavio protiv Šibenke 79:78 i osvojio drugo mjesto u HT Premijer ligi za ostanak čime je izborio nastup u četvrtfinalu doigravanja gdje ga očekuju susreti s Cibonom.

Dubravaši su pod dojmom pune dvorane loše otvorili utakmicu, a Šibenčani su u 8.minuti nakon trica Rebića, Thomasa i Paića imali 18 razlike (22:4). Do kraja prve četvrtine stigao je Furnir na -13 (26:13), a nakon što je sastav Damira Milačića imao +14 (37:23) završnicu prvog dijela bolje je odigrao Furnir koji je tricama Mandalinića, Karahodžića i Vidovića uhvatio rezultatski priključak (37:41).

Činilo se sredinom treće četvrtine da će Šibenka iz trećeg pokušaja prelomiti utakmicu jer je poslije trice Adnana Arslanagića imala +14 (58:44). Tada kreće i treći povratak sastava Jeronima Šarina u susret. Prvo su Mateo Vidović i Duje Rađa prepolovili prednost (58:64), a nakon što je Kenan Karahodžić ubacio svoju četvrtu tricu, a Lovro Mandalinić zabio uz dodatno bacanje proključale su tribine u Dubravi jer je stiglo izjednačenje (64:64). Odlične minute Furnira i serija 19:3 zaključena je tricom Anthony Collinsa za +7 (74:67). Šibenka se uz pomoć mirne ruke mladog Juraja Pleadina vratila u susret (76:76), a pobjedničko bacanje zabio je Filip Krajina. Pokušali su gosti do pobjede ali šut Brune Rebića nije bio precizan čime je moglo početi veliko slavlje Dubravaša sa svojim navijačima.

Mandalinić je ubacio 23 poena uz 5 asista. Karahodžić je ubacio 15, Rađa 11 uz 10 skokova, a Vidović 10 uz 5 asista. Kod Šibenke do završnice sjajni Devon Thomas (22p, 8sk, 5as). Arslanagić je ubacio 15, a Rebić i Pavao Paić po 13.

Izvor: Krešimir Galić / KK Furnir