Furnir “riješio” Puntamiku, ali i svoje brige oko ostanka u ligi

Ovom pobjedom, Furnir je na neki način i malo pomogao Vrijednosnicama, jer da je ovo uzela Puntamika, pred Brokerima bio iznimno težak zadatak, s obzirom da Puntamika u posljednjem kolu dočekuje neopterećeni Alkar.

U 8.kolu HT Premijer lige za ostanak košarkaši Furnira su slavili u Zadru kod Sonik Puntamike 91:74 i dva kola prije kraja riješili sve brige oko ostanka u društvu najboljih. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena u nastavku je Furnir preuzeo rezultatsku kontrolu, a sve dvojbe sastav Jeronima Šarina je riješio u posljednjih pet minuta kada su pogađali Kenan Karahodžić, Mateo Vidović, Filip Bjelanović i Lovro Mandalinić koji je s 18 poena predvodio Dubravaše. Vidović je dodao 16 (4as), Anthony Collins 15, a Filip Krajina 13 poena uz 9 skokova. Kod domaćina kome predstoji borba s Osječanima za izbjegavanje posljednjeg mjesta najefikasniji je bio Petar Marić (23).

”Zadar je poznata sredina gdje se igra na nož i do kraja. Prvo poluvrijeme smo imali problema s njihovom agresivnošću, a drugo poluvrijeme je bilo puno lakše kada smo pogodili neke otvorene šuteve i mislim da smo zasluženo pobijedili. Prvi cilj u sezoni smo ostvarili, a sada imamo još dvije utakmice i ako se otvori neka mala šansa za doigravanjem trebamo je pokušati ugrabiti”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Izvor: KSZ / Krešimir Galić