Furnir tek u produžetku slomio žilave Brokere

Momčad Jeronima Šarina slavila je u produžetku protiv Vrijednosnica.

Furnir je upisao važnu pobjedu na otvaranju Lige za ostanak te tako pobjegao gostima iz Osijeka na dvije pobjede više.

Nakon neizvjesnog prvog poluvremena u drugom dijelu utakmice igra se rasplamsala. Furnir je odlično otvorio drugo poluvrijeme, ostavio goste nekoliko uvodnih minuta bez poena i pobjegao u jednom trenutku na 11 poena viška. Ipak, do kraja četvrtine gosti su povezali nekoliko dobrih napada i na kratko se vratili u život na kraju treće četvrtine (60:53). No, upravo su gosti na početku posljednje četvrtine serijom 7:0 kroz četiri i pol minute došli do 60:60, nakon čega je najbolji domaći igrač, Mateo Vidović povezao šest poena i Furnir je opet poveo, ali to svoje vodstvo nisu znali sačuvati do kraja utakmice i gosti su malo po malo došli do 68:68, većinom na krilima svog najboljeg igrača danas, Makoia Anyiarbanya. Furnir je imao posljednji napad za evetualnu pobjedu, no Vidović je loše dodao, lopta došla do Marka Bošnjaka, čiji dalekometni šut ipak nije pronašao put do koša i otišlo se u produžetak.

Početak istog prošao je u igri koš za koš, čak su gosti imali i jedno vodstvo, 71:72, no Furnir je u slijedećim minutama opet došao do vodstva, a možda i riješenje pitanja pobjednika dao je Filip Bjelanović, svojom tricom 1:13 do kraja, za 78:74. U slijedećem napadu gostiju, Bošnjaku nije uspjelo isto, da bi novom tricom za domaćine uzvratio Lovro Mandalinić za 81:74 i stvari su bile riješene. Konačni rezultat bio je 83:74 za Furnir.

Mateo Vidović je za domaćine ubacio 20 poena, Lovro Mandalinić je upisao double-double učinak od 18 poena i 10 skokova, dok je dobru utakmicu odradio i Duje Rađa, koji je ubacio 13 poena i uhvatio 8 skokova.

Odličan je kod gostiju bio Makoi Anyiarbany, koji je ubacio čak 31 poen, uz 6 skokova i 4 asista u iscrpljujućih gotovo 45 minuta u igri, no velik problem gosti su imali u činjenici da je on bio jedini raspoloženi igrač. Matej Perković je sa 11 poena bio tek drugi igrač sa dvoznamenkastim brojem poena, dok su danas definitivno podbacili nominalno prvi igrači Vrijednosnica, Đorđe Topolović (7 poena) te Vito Porobić (2 poena, 0/7 šut).