Furnir u posljednjoj minuti ispustio eventualnu pobjedu kod Škrljeva

Škrljevo je serijom 9:0 u posljednjoj minuti uspjelo preokrenuti vodstvo gostiju i doći do pobjede.

Škrljevo je na kraju slavilo protiv Furnira 71:63 u utakmici sa puno rezultatskih preokreta i oscilacija. Gosti su odlično otvorili susret i nakon prvih deset minuta imali vodstvo 22:9. Tu prednost ipak nisu znali sačuvati, s obzirom da su se domaći igrači nakon toga razbudili i vratili utakmicu u neizvjesne vode pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 30:32 za Furnir.

Treća četvrtina nije obilovala preciznošću i poenima, završila je 13:12 za Furnir koji je i dalje kontrolirao igru i rezultat, dobar za njih. U posljednjih deset minuta Furnir je ušao sa +8 nakon uvodne trice Karahodžića, no domaći su se igrači brzo vratili u igru i mini serijom poveli 51:50. Slijedećih nekoliko minuta domaćin je imao vodstvo, dok su gosti držali priključak, a onda je u posljednjoj minuti krenuo show. Nakon zakucavanja Manadalinića, točno minutu do kraja, Furnir je imao 62:63 i lijepu priliku da uzme pobjedu. No, uprskali su sve. Prvoje Barnjak ubacio dvicu i dodatno bacanje za 65:63, Mandalinić je nakon toga izgubio loptu, a Slavica ubacio novu dvicu za 67:63. U slijedećem napadu Krajina je loše dodao, Barnjak ukrao loptu, a Vidović napravio nesportski prekršaj na Jelenkoviću, koji je ubacio oba bacanja za 69:63, 15 sekundi prije kraja i riješenje pitanja pobjednika.

Nik Slavica je bio prvi strijelac pobjednika sa 18 poena, dok je Josip Barnjak ubacio 15.

Kod Furnira, Filip Krajina 19 poena, Mateo Vidović 16.