Furnir uvjerljiv protiv Škrljeva, Vidović i Mandalinić u glavnim ulogama

Momčad Jeronima Šarina je upisala drugu uzastopnu pobjedu u Ligi za ostanak.

Zagrepčani su danas bili prilično motivirani protiv Škrljeva, od samog početka i željni pobjede, kojom bi zadržali nade da se i dalje bore za eventualno 8.mjesto. Isto tako, Furnir je sigurno htio i prekinuti niz od sedam uzastopnih poraza u utakmicama protiv Škrljeva…

Već u prvoj četvrtini Furnir je ubacio 30 poena te nagovjestio svoju efikasnu utakmicu. U drugih deset minuta gosti su ostali bez goriva, ubacili su samo 9 poena, primili čak 24 i domaćin je na velikom odmoru imao vodstvo 54:33 i praktički riješeno pitanje pobjednika.

U trećoj četvrtini obje su ekipe bile slabije napadački raspoložene, no domaća je ekipa i tu podigla svoje vodstvo, do najvećih +30 (71:41). Posebno su napadački bili raspoloženi kod domaćih Mateo Vidović i Lovro Mandalinić, koji su zabili debelo preko polovice poena svoje ekipe.

U posljednjoj četvrtini prililu su dobili svi igrači, no rezultat se nije bitno mijenjao pa je Furnir upisao uvjerljivu pobjedu 95:63.

Mateo Vidović je ubacio 25, a Lovro Mandalinić 21 za Furnir, dok je za Škrljevo najviše ubacio Josip Barnjak i to 16.