Gjergjinom Oostendeu turnir “Tomislav Knežević”, Sonik Puntamika treća, Jordano najbolji strijelac

Belgijski predstavnik, kojeg vodi naš Dario Gjergja, je pobjednik memorijanog turnira u spomen na Tomislava Kneževića.

Belgijski prvak Oostende pobjednik je 16. Memorijalnog turnira Tomislav Knežević nakon što je u finalu svladao Zadar rezultatom 62-77.

ZADAR DOBRO KRENUO U FINALE PA STAO

Početak finalne utakmice protekao je u znaku Zadra, koji je imao vodstvo nakon prve četvrtine 22:11, no Oostende se tada probudio, dobio drugu četvrtinu 26:11, prešao u vodstvo i držao to do kraja utakmice. Belgijska momčad je na kraju slavila rezultatom 77:62 i tako osvojila turnir.

Zadrane je u ovoj utakmici sa klupe vodio Srđan Helbich, koji je uskočio u ulogu prvog trenera zbog mjere samoizolacije prvog trenera Ivana Perinčića.

ZADAR – OOESTENDE 62:77(22:11, 10:26, 12:18, 18:22)

ZADAR: Vuković 6, Carter 4, Junaković 7, Mavra 10, Sikirić, Buljan 2, Jordano 17, Luković 5, Bursać 6, Drežnjak 3, Brala, Paponja 2. Trener: Srđan Helbich

OOSTENDE: Randolph 12, Buysee 7, Booth 10, Van der Vuurst de Vries 4, Kediambiko 2, Buysschaert 8, Bratanović 6, Jantunen 12, Đorđević 2, Gillet 9, McCoy 2, Troisfontaines 3. Trener: Dario Gjergja

SONIK BOLJI OD ŠIBENKE ZA 3.MJESTO

U utakmici za treće mjesto Sonik je bio spretniji i sretniji te je u zanimljivoj utakmici, sa dosta rezultatskih preokreta, na kraju upisao pobjedu protiv Šibenke i bar malo popravio dojam nakon visokog poraza od Zadra na otvaranju turnira.

SONIK PUNTAMIKA – ŠIBENKA 77:66

SONIK PUNTAMIKA: Ninčević, P. Marić 10, Palčić 8, Tomas 14, Manojlović, Jurić 2, G. Marić 13, Zvi Kolomonsky, Keserović, Zelanto, Šarlija 17, Prskalo 13.

ŠIBENKA: Arslanagić 7, Antić 1, Solomun 9, Pleadin, Gulin 6, Klarin 3, Grgurica, Paić 10, Jambrović 15, Živković, Bašić, Rebić 15.

Antonio Jordano je najbolji strijelac turnira, dok je Levi Randolph izabran kao MVP.