Gorica bolja od Škrljeva, Zabok od Bosca

U dvijema popodnevnim utakmicama Gorica je došla bez problema do pobjede protiv Škrljeva, dok je drugi susret Bosca i Zaboka bio puno neizvjesniji.

HT Premijer liga, 11.kolo:

Gorica-Adria Škrljevo 91:82 (22:16,27:19,21:17,21:30)

(Baković 27, Papac 12, Kapusta 12/Williams 26, Krstanović 12, Lebo 12)

Igrači Josipa Sesara bili su puno raspoloženiji od Rajkovićevih igrača s druge strane. Gorica je bez previše problema kontrolirala igru cijelo prvo poluvrijeme, a rezultat toga je prednost od 14 poena razlike nakon dvadeset minuta. Igrači Škrljeva nisu niti u drugom poluvremenu pronašli način kako da zaustave Sesarove trupe i rezultat svega je bio zaostatak od 20 poena razlike pet minuta prije kraja i bilo je jasno da su blizu slavlja. Ipak, manjak koncentracije gosti su iskoristili pred kraj utakmice i prerano slavlje Gorice malo odgodili. Došli su na minutu do kraja na -6, no ipak nije bilo vremena za nekakav preokret i pobjeda je ipak ostala u Gorici.

Odličan je kod Gorice bio Marko Baković s 27 poena i 10 skokova, dok je Škrljevo predvodio Brian Williams s jednim poenom manje, 26.

Bosco-Zabok  81:94 (23:19,24:23,21:27,13:25)

(Primorac 21, Palokaj 15/Radovčić 19, Batur 14, Proleta 14)

Bosco je u Trnskom dočekao Zabok u nadi da će doći do druge pobjede. Krenuli su dobro prema tome cilju, iako je gotovo cijelo prvo poluvrijeme prošlo u neizvjesnom nadmetanju ova dva takmaca, no ipak je Bosco na poluvrijeme otišao sa prednošću od 5 poena razlike. Gosti iz Zaboka malo su bolje reagirali u trećoj četvrtini, što im je donijelo promjenu rezultata i njihovo vodstvo pred početak zadnjih, odlučujućih deset minuta. Obje su ekipe imalo po petoricu raspoloženih igrača, točije dvoznamenkastih što se tiče poena i bilo je jasno da će oni iznjeti teret kraja utakmice. Nastavila se i u zadnjoj četvrtini rezultatska neizvjesnost, a vodstva su se izmjenjivala kao na traci. No onda su Radovčić i Jambrović sredinom zadnje četvrtine napravili seriju 10:0 za Zabok i pobjegli na +9 i došli na korak do pobjede. Bosco se do kraja nije uspio oporaviti od toga šoka te su se potpuno raspali, do kraja postigli samo devet poena i upisali uvjerljiv poraz.

Bosco je predvodio Mladen Primorac s 21 poenom, a goste Krešimir Radovčić s 19.