Gorica došla do prve ovosezonske pobjede

Gorica je slavila u prvom derbiju sezone.

HT Premijer liga, 1.kolo:

Gorica-Split 79:73 (22:18, 21:13, 25:12, 11:30)

U prvoj utakmici prvog kola HT Premijer lige gledala se prava košarkaška poslastica. Gorica i Split u proteklih godina imali su zanimljivih duela pa je i ovo bio jedan od njih.

Gorica i Split su otvorili novu sezonu, a može se reći nakon 40 minuta da je ovo bila prava, muška utakmica, sa dosta lijepih poteza i akcija. Gorica je krenula kako je Sesar i najavljivao kroz pripremni period, vrlo jako i agresivno, na što Split u početku nije imao odgovor. Posebno je u tom početnom periodu raspoložen bio Krešimir Ljubičić, koji je zadavao najviše problema Darku Baji na suprotnoj strani. Ipak, Žuti su do kraja četvrtine malo došli do daha i tricama Đokovića i Čampare vratili se u život. Sesar je malo izmjenjao petorku u drugoj četvrtini, ušli su Kapusta i Uljarević, koji su razigravali suigrače i priuštili im lake poene, a u tom periodu razigrao se Ante Mašić i brzo postao najbolji strijelac domaće momčadi. Split je u toj drugoj četvrtini imao velikih problema u napadu, teško su pronalazili put do koša Gorice, što je na kraju rezultiralo zaostatkom od 12 poena za domaćinom. Toni Perković je bio najbolji strijelac gostiju u prvom poluvremenu sa 11 poena, dok je Ante Mašić to isto bio kod Gorice, ali sa 7 poena. Treću četvrtinu obje momčadi započinju dosta nervozno ali Gorica odlazi u veću prednost, što navodi trenera Skelina na minutu odmora neposredno nakon početka četvrtine. Mladi Rebić vuče splitsku momčad, no sve do kraja četvrtine nije bilo dovoljno. Krajem utakmice, splićani se bude, goričani posustaju i ulazi se u dramatičnu završnicu. Antonio Vranković odlazi na klupu zbog pete osobne pogreške. Minutu i pol prije kraja utakmice semafor pokazuje rezultat 75:69. Promašajem par šuteva ključnih za pobjedu žuta momčad posustaje, a pobjeda odlazi u korist domaćina. Konačan rezultat je 79:73.

U redovima domaće momčadi najbolji su bili Mazalin, Kalajžić i Batur ubacivši 12 poena. Splitsku momčad predvodio je Perković sa 21 poenom.