Gorica neokrznuta u Dubravi za prolazak na Final Eight

Iako je Dubrava u posljednjoj četvrtini imala vodstvo, igrači Josipa Sesara su preokretom došli do završnice kupa.

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ:

Dubrava-Gorica 78:86 (25:21, 15:31, 19:14, 19:20)

(Marić 15, Šarac 14, Šutalo 14 / Gospić 20, Babić 14)

Vrlo dobru i sadržajnu utakmicu odigrali su Dubrava i Gorica. Iako su gosti došli kao veliki favoriti, to nisu pokazali u prvoj četvrtini koja je pripala domaćoj momčadi. Ipak, u nastavku druge četvrtine, Gorica se probudila i zagrijala te nakrcala domaći koš sa 31 poenom i ipak na poluvrijeme otišla sa vodstvom.

U drugom poluvremenu ponovno nešto bolja igra Dubrave vraća stvari na početak i unosi dašak neizvjesnosti u utakmicu. Dubrava je na tri minute do kraja imala čak i vodstvo 73:72, no Gorica je serijom 6:0 prešla u vodstvo, koje je nakon samo dvije minute ispustila, s obzirom da su Perić i Vujić nanizali pet poena i u 38. minuti semafor je pokazivao neriješen rezultat 78:78. No, to je bilo to od Dubrave. Gospić, Vučić i Brzoja svojim su poenima zaključili utakmicu i Gorica je došla do plasmana na završnicu kupa.