Gorica preko hrabre Šibenke do nove pobjede

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Gorica i Šibenka.

HT Premijer liga, 5.kolo:

Gorica-Šibenka 86:82 (22:24, 22:12, 24:23, 18:23)

(Majcunić 17, Ljubičić 13 / Freeman 24, Šarić 21)

Šibenka je iznenadila Goricu na početku utakmice i već u prvoj četvrtini pobjegla na +13 (9:22). Ipak, do kraja četvrtine domaća je momčad serijom 13:2 vratila neizvjesnost utakmici, a onda do kraja poluvremena potpuno preokrenula rezultat i na velikom odmoru imala +8 (44:36).

Gorica je na početku drugog poluvremena ponovila dobru igru sa kraja prvog dijela i to joj je donijelo visoko vodstvo (62:43) i činilo se da je utakmica riješena. No, momci u narančastim dresovima se nisu složili sa time i malo po malo su smanjivali razliku domaćina, da bi se potpuno vratili u utakmicu 11 sekundi prije kraja. Šarić je tricom smanjio na samo jedan poen razlike, 83:82, no onda je Freeman napravio prekršaj, koji su suci nakon vijećanja proglasili nesportskim, a onda je tehničku dobila klupa Šibenika (trener Rahimić) i Majcunić je sa tri pogođena bacanja riješio pitanje pobjednika.

Ivan Majcunić je sa 17 poena bio prvi strijelac Gorice, dok je Krešimir Ljubičić dodao 13.

Kod Šibenke, James Freeman je bio prvi strijelac sa 24 poena, dok je Domagoj Šarić sa 21 poenom bio drugi strijelac gostiju.