Gorica preokretom do gostujuće pobjede nad Škrljevom

Igrači Braslava Turića uzeli su važne bodove protiv Škrljeva u gostima.

Košarkaši iz predgrađa Rijeke bolje su otvorili susret i u 7. minuti preko Thorntona došli do 10 poena prednosti (17:7). Na mali odmor otišlo se s rezultatom 22:13, a tricom Antunovića domaći u 12. minuti odlaze na +12. Ta će se razlika ponoviti još par puta, ali Bikovi neće dozvoliti da utakmica ode u krivom smjeru i preko Cinca ćemo u 19. minuti doći na samo -6 (36:28). Na žalost, poluvrijeme je tricom zatvorio Thornton i na veliki odmor otišlo se s rezultatom 41:30.

Početkom nastavka Batur veže 5 poena, nadovezuje se Lužaić s još dva i Bikovi su ponovo bili u sedlu (41:37). U 28. minuti Mašić je tricom vratio utakmicu unutar jednog posjeda (51:48), a zatim je Gorica u dva navrata propustila priliku da dođe do potpunog egala. Priliku su iskoristili Gulin i Jelić koji tricama zatvaraju 3. četvrtinu za opet visokih +9 (57:48). Zadnju dionicu pogotkom je otvorio Uljarević, a Cinac je u 33. smanjio na na samo -3 (59:56). U 37. minuti Batur postiže tricu za 61:61 i utakmica je vraćena na početak. U neizvjesnoj završnici gledali smo tricu na tricu, koš na koš, a 24 sekunde prije kraja Uljarević nas iz slobodnih bacanja dovodi do prvog vodstva na utakmici (69:70). Thornton je preuzeo odgovornost da donese pobjedu domaćima, ali pokušaj duge dvice nije uspio. Batur hvata skok, biva odmah fauliran i na 0,9 sekundi do kraja zabija drugo slobodno bacanje za 69:71. Poslije minute odmora Škrljevo izvodi loptu sa strane, lopta je opet stigla Thorntonu koji čak ima vremena za dribling, ali pokušaj polaganja završava na obruču i slavlje Goričana moglo je početi.

Naprecizniji u redovima Gorice bio je Ivan Batur sa 22 poena i 6 skokova. Dino Cinac je ostvario još jedan double-double učinak s 21 poenom i 13 skokova. Karlo Uljarević se zaustavio na 10 poena i 5 asistencija.

Kod Škrljeva je najefikasniji bio Derryck Thornton s 19 poena i 8 asistencija.

Izvor: KK Gorica