Sesarov stroj nastavlja ubitačnim ritmom do novih pobjeda.

HT Premijer liga, 7.kolo:

Vrijednosnice Osijek-Gorica 86:106 (25:28, 22:31,18:18, 21:26)

(Frye 25, Paić 17 / Kovačević 25, Baković 21)

Iznimno efikasno prvo poluvrijeme zaostale utakmice (7.kolo) odigrali su Vrijednosnice i Gorica, bilo je to svojevrsno nadmetanje tko će zabiti više trica pa u na kraju poluvremena domaćini imali na kontu 7 trica, a gosti čak 10. Osječani su bolje ušli u utakmicu, imali vodstvo sve do minutu i pol prije kraja prve četvrtine i to 21:18, a onda je Gorica napravila seriju 7:0, prešla u vodstvo i više ga nije ispuštala do kraja poluvremena. Iznimno šuterski raspoložen bio je Maj Kovačević, koji je po ulasku u igru ubacio pet trica iz isto toliko pokušaja i držao Goricu u visokom vodstvu. Igrala je Gorica lepršavo, pametno i prilično rastrčano, što je u napadačkom dijelu ostavljalo puno prilike za čiste šuteve, koje su ujedno i pogađali. Domaćine je koliko toliko na životu držao Amerikanac Frye, koji je skupio 17 poena, uz šut za tri poena 4 od 5. Poluvrijeme je završilo visokih 47:59 za Goricu.

Drugo poluvrijeme ponovno je bolje otvorila Gorica, iako njeni napadi nisu bili tako efikasni, no koristili su ponovno sve što im je domaćin svojim lošim reakcijama dozvoljavao. Osječani su u obrani bili nešto agresivniji nego u prvom poluvremenu, ali opet je tu bilo previše situacija u kojima su ostavljali igrače Gorice same na otvorenim šutevima. U dvije situacije su se primakli ispod 10 razlike, no oba puta im je Marko Baković stavio tricu i ponovno ih udaljio od rezultatske neizvjesnosti. Za svega dvije i pol minute posljednje četvrtine, Gorica je pobjegla brzinski na +15 (69:85) ponovno na krilima raspoloženog Kovačevića. Bio je to možda i ključni trenutak utakmice, s obzirom da se domaćin više iz tog minusa nije uspio vratiti i oporaviti.

Gorica je na kraju postigla čak 18 trica, polovicu svojih ukupnih poena, Kovačević je na kraju postigao njih 7.

Domaćine je predvodio Frye sa 25 poena, dok je Paić upisao 17.

Kod Gorice, najefikasniji Kovačević sa 25 poena (7/12 trice) te Baković sa 21 poenom.