Gorica sigurna protiv Sonika za novu pobjedu

Gorica je prelomila utakmicu u trećoj četvrtini u kojoj je zabila 33 poena.

HT Premijer liga, 17.kolo:

Gorica-Sonik Puntamika 91:74 (22:22, 25:18, 33:15, 11:19)

(Majcunić 17, Brzoja 12 / Špralja 14, Palčić 12)

Neizvjesna prva četvrtina završila je neriješenim rezultatom, a onda je u drugoj četvrtini Gorica pobjegla na +7, gostima iz Zadra. Cvitković i Špralja su držali goste na životu u prvom poluvremenu, dok su se kod Gorice ponovno strijelci rasporedili ravnopravno.

Ipak, Sesarova momčad je prelomila utakmicu u trećoj četvrtini, prije svega odličnom igrom u napadu, gdje su u deset minuta zabili 33 poena, a primili samo 15 i otišli na dvadeset i više poena razlike. Na ulasku u zadnju četvrtinu, gosti su napravili 11:2 seriju za četiri minute i smanjili svoj zaostatak, no on je i dalje bio dvoznamenkast. Loš napad Gorice donio im je samo šest poena za gotovo osam minuta zadnje četvrtine, no ipak nije bilo dovoljno vremena i prilike za gosti učine nešto više od smanjenja razlike.