Gorica je večeras uzela ponuđeno, Cibona je u drugom dijelu bila neprepoznatljiva.

HT Premijer liga, 20.kolo:

Cibona-Gorica 84:89 (29:18, 24:30, 13:18, 18:23)

(Ljubičić 15, Rebec 14 / Majcunić 15, Brzoja 13)

Početak utakmice nikako nije sugerirao ovakav kraj. Cibona je dominirala kroz prvih deset minuta i imala +11 nakon prve četvrtine, sigurnom igrom pod košem, gdje je svoju minutažu iskoristio Krešimir Ljubičić. Ipak, Gorica se probudila u drugoj četvrtini, pogotovo u napadu, gdje su koristili sve rupe u Ciboninoj obrani i na kraju uspjeli zabiti čak 30 poena za deset minuta.

Svoju dobru igru, nastavili su i u drugom poluvremenu, a pogotovo u trećoj četvrtini. Dozvolili su Ciboni samo 13 poena i uspjeli do kraja četvrtine doći do izjednačenja rezultata. Posebno su bili inspirirani u šutu za tri poena. Cibona je u zadnjoj četvrtini imala u 32. minuti +7 (76:69) i ništa nije naslučivalo preokret, koji je u tim trenucima dobio svoj početak. Mašić je nakon toga vezao dvije trice, a Vučić jednu i utakmica je došla do izjednačenja 78:78 u 35. minuti. Gorica je povela preko Mazalinovih bacanja, a Katić izjednačio rezultat minutu i pol prije kraja. U slijedećem napadu Kapusta je zabio novu tricu za +3 Gorice, da bi Katić ponovno u slijedećem napadu izjednačio. Nakon toga, Vučić je izborio bacanja, zabio oba, a u Ciboninom napadu Rebec je krivo dodao, a Brzoja izborio prekršaj, nakon kojeg je realizirao bacanja i donio svojoj ekipi veliku pobjedu.