Gorica šokirala Cibonu, Šibenik preokrenuo protiv Alkara

Peto kolo HT Premijer lige otvoreno je s dva dvoboja u petak. Gorica je ugostila Cibonu, dok su na Baldekinu snage odmjerili Šibenik i sinjski Alkar.

HT Premijer liga, 5. kolo

Gorica – Cibona 83:76 (43:35)

Domaćin odlično otvara utakmicu te u prvoj četvrtini već ima lijepu prednost 19:11. Do kraja te dionice igre Cibona ipak uspijeva malo smanjiti rezultat te doći na jedan posjed zaostatka. Zakucavanjem Ivana Novačića Cibona je prešla u vodstvo koje je bilo kratkog vijeka. Na pogon Borne Kapuste Gorica je nakon 20 minuta igre imala vodstvo 43:35.

Gorica furiozno otvara i drugi dio utakmice te dolazi do, za Cibonu zabrinjavajućih 51:38. Ipak, momčad Ivana Velića nije dozvolila domaćinu da održi veliku prednost te se vrlo brzo vratila u egal. U posljednjoj četvrtini Gorica ponovno pronalazi početni ritam i dolazi do vrlo vrijedne pobjede koja će se dugo pamtiti!

U sljedećem kolu Gorica gostuje kod Vrijednosnica Osijek, dok će Cibona igrati kod Zaboka.

Šibenik – Alkar 88:79 (38:46)

Sinjani su vrlo hrabro ušli u utakmicu na tradicionalno teškom gostovanju te su za to nagrađeni s vodstvom od sedam poena prednosti. U prvoj dionici blistao je Josh Brown s 10 poena. Vrućem Amerikancu pridružio se i Hrvoje Vučić te je Alkar odmakao na dvoznamenkastu prednost. Na krilima Martina Junakovića domaćini se uspijevaju vratiti na mali zaostatak, ali tricom Bruna Markulina Alkar odlazi na poluvrijeme s +8.

Trojac Brown-Vučić-Markulin gurao je Alkar i u trećoj dionici te su Sinjani u zadnjih deset minuta ušli s mini-prednošću 63:60. Šibenik dolazi do vodstva tricom Tonija Nakića za 65:63. Šibenik je prelaskom u vodstvo pronašao novu snagu te na kraju ipak izborio pobjedu.

Iduće kolo donosi susret Hermesa i Šibenika, dok će Alkaru u Sinj stići novi premijerligaš Bosco.