Gorica u drugom poluvremena slomila Šibenku

Šibenčani su pružili dobar otpor u prvom poluvremenu, no u drugom nisu imali šanse protiv raspoloženog domaćina.

Gorica je upisala pobjedu nad Šibenkom 93:71 i to zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu. Šibenčani, nakrcani umorom, kojima je ovo bila treća utakmica u ovom tjednu, dobro su parirali u prvih dvadeset minuta, dok je bilo svježine. Dobili su prvu četvrtinu 24:23, u drugoj malo popustili (18:15 za Goricu), no onda ih je sustigao umor i pad se dogodio u drugom poluvremenu.

Gorica se razigrala, prepoznala pad u igri gostiju i malo po malo dizala vodstvo, a tada najveće bilo je u 28.minuti kada su imali +13 (60:47). Pet minuta prije kraja utakmice, Gorica je imala +16 (75:59) i tu je bilo jasno da za goste povratka nema pa je domaćin “zbrisao” u ostatku utakmice do konačnih +22.

Borna Kapusta je odigrao odličnu utakmicu sa 21 poenom i 9 asistencija, Karlo Uljarević je dodao 17, dok su po 16 ubacili Mate Kalajžić i Marko Baković.

Kod Šibenke Patrik Jambrović prvi strijelac sa 19 poena, dok je Domagoj Bašić ubacio 15.