Gorica u Zaboku upisala treću uzastopnu pobjedu

Momčad Braslava Turića je pronašla formu te upisala treću uzastopnu pobjedu.

Itreća utakmica prvog kola lige za ostanak završila je gostujućim slavlje. Gorica je zasluženo slavila u gostima kod Zaboka rezultatom 86:77. Gosti su gotovu cijelu utakmicu imali prednost, malo su si zakomplicirali stvari u završnici, ali su ipak ostali “hladne glave” i izborili vrijednu pobjedu.

Do prvog ozbiljnijeg vodstva gosti dolaze na ulasku u 7. minutu poslije treće trice Lužaića koji je Gorici priskrbio u pet koševa viška (10:15). Perović je minutu prije kraja prve četvrtine vratio stvari na početak (17:17), no u samoj završnici tricu postiže Gunjina, a potom uz prekršaj sa sirenom polaže  Lužaić i Gorica nakon prve četvrtine ima osam koševa viška (17:25).

Tek što se krenulo u drugu četvrtinu Nakić-Vojnović dovodi goste do prvog dvoznamenkastog vodstva (17:27). Još je to gore za domaće izgledalo u 13. minuti kada Gunjina polaže za +13 (18:31). Kujundžić je tada zamijenio neraspoloženog Bonda novopridošlim Glasperom koji je unio malo živosti, ubrzo se probudio i Perović i Zabok je do velikog odmora stigao do minimalnog zaostatka (40:41).

Apetiti domaćih znatno su porasli nakon što je Perović na ulasku u treću četvrtinu poslije dugog vremena doveo Zabok u vodstvo (42:41). Zabok je se dobro držao do sredine treće četvrtine, a onda je u seriju ušao Cinac, novom tricom se nadovezao Lužaić i u 29. minuti gosti su ponovno na +13 (48:61), da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 49:61

Zabok se borbenom igrom u 35. minuti približio na samo tri koša zaostatka (61:64), a minutu kasnije Perović je tu prednost spustio na samo dva koša (64:66). No za nepunu minutu Gorica radi seriju od 8:0 koju tricom za novo dvoznamenkasto vodstvo (64:74) završava Gunjina. U pomalo kaotičnoj završnici Glasper je s dvije trice doveo Zabok na četiri koša zaostatka (75:79) 33 sekunde prije kraja. Nakon toga loptu gubi Uljarević, no Gasper promašuje dvicu, da bi Batur s linije slobodnih bacanja postavio rezultat 75:81. Bond je brzim polaganjem smanjio na 77:81 i namjerno promašio slobodno bacanje, loptu je uhvatio Tomas, no otišao je s njom u aut. Četiri sekunde prije kraja Glase radi nesportsku pogrešku na Jelenkoviću koji pogađa za 77:83, nakon toga Bond u samo dvije sekunde uspijeva napraviti dvije neshvatljive pogreške i Nakić-Vojnović sa sirenom polaže za konačnih 77:86.

U redovima Zaboka ponovno je bio najefikasniji Marko Perović koji je postigao 21 koš uz 4 skoka, Lukša Buljević pridružio je 18 koševa uz 3 asistencije, a Robert Eugene Glasper zaustavio se na 15 koševa. Prvo ime utakmice bio je Milan Lužaić koji je postigao 23 koša (trice 5/7),  Jure Gunjina zaustavio se na 15 koševa uz 6 skokova i 4 asistencije, a iskusni Ivan Batur imao je double-double učinak od 11 koševa i 10 skokova.

Izvor: Tomislav Zrinšćak/KK Zabok