Gorica uzela pobjedu kod Cedevite Junior i povela 1:0

Gorica ima 1:0 protiv Cedevite Junior.

U vrlo neizvjesnoj prvoj četvrtfinalnoj utakmici playoffa između Cedevite Junior i Gorice Bikovi su u završnici imali mirniju ruku i pobjedom 92:95 preuzeli  prednost domaćeg terena.

Vitamini su energetski silovito ušli u utakmicu i u 6. minuti polaganjem Radovića poveli 17:12. Bikovi su igrali strpljivo i kontroliranije ne dopustivši domaćinima da se rezultatski odvoje. U 8. minuti Kalajžić dovodi Goričane i do prvog vodstva (17:19), a u 10. minuti Kapusta podiže na +8 za Goricu (21:29). Početak 2. četvrtine pripao je Cedeviti i u 15. minuti Batinić okreće na 38:37. Do kraja poluvremena ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a ekipe su kombinirano prebacile stotku jer na semaforu je stajalo 52:51.

Drugo poluvrijeme Vitamini otvaraju s nekoliko trica i serijom 11:1 odlaze na 63:52. Srećom Uljarević u jednom napadu postiže 4 poena (trica i slobodno) i pokreće seriju Gorice koja sustiže domaćine na 65:64. Četvrtinu je tricom zatvorio Kapusta za 71:69 i u zadnju dionicu ušlo se s minimalnom prednošću Cedevite.

U zadnjoj četvrtini vodila se bespoštedna borba na oba kraja terena, a dvije i pol minute prije kraja rezultat je bio 89:89. Igračima se tada skratila ruka i do kraja više nitko nije ubacio koš iz igre. Srećom, Bikovi su uspjeli ubaciti nekoliko slobodnjaka više i rezultatom 92:95 došli do još jedne senzacionalne pobjede. Ovaj puta možda i najvažnije u sezoni  jer sada su samo jednu pobjedu udaljeni od polufinala Playoffa.

Sve u svemu odlična košarkaška predstava u Domu sportova koja je ujedno i najbolja moguća pozivnica za uzvratnu utakmicu koja će se u subotu igrati u Velikoj Gorici.

U redovima Cedevite prednjačio je Rok Radović s 19 poena, a najbolje pomagače imao je u Mateju Bošnjaku koji je postigao 11 poena te Goranu FilipovićuJosipu Batiniću i Viti Kučiću koji su se zaustavili na 10 koševa.

Goričane su predvodili Borna Kapusta s 19 poena i 6 asistencija te Mate Kalajžić s 18 poena 7 asistencija i 5 skokova. Dino Cinac je u pobjedu ugradio 15, Ivan Batur 12, a Karlo Uljarević 10 poena.

Izvor: KK Gorica