Gospari nanijeli novi poraz mladim Splićanima

U “Gospinom polju” deseto kolo Prve lige donijelo nam je obračun Dubrovnika i Universitasa. Splićani već dugo ne mogu nastupiti u punom sastavu zbog toga što neki igrači participiraju za KK Split koji je u problemima s ozljedama.

Dubrovnik-Universitas 77:61 (18:15, 17:10, 25:21, 17:15)

Boban 23, Vodopija 13, Dubelj 12 / Perasović 23 (11sk), Šarić 14 (10sk)

Dubrovčani su kontrolirali cijeli tok susreta unatoč prvoj četvrtini koja je davala naznake neizvjesnosti. Domaćini nisu pružali gostima priliku za priključak nakon prvog poluvremena koje su završili s deset poena prednosti te tako stigli do svoje šeste ovosezonske pobjede. Zanimljivo, obje momčadi su imale katastrofalan postotak šuta za tri poena. “Gospari” su ispalili čak 35 šuteva van linije 6.75m, a ubacili tek osam dok su Splićani bili uspješni s iste udaljenosti tek dvaput iz 16 pokušaja. Momčad Mile Karakaša se nalazi na dnu tablice s omjerom 2-8 te će se teško ovako mladi igrači isčupati, no ima još vremena i utakmica te ćemo sve vidjeti. Dubrovčani šestom pobjedom prilaze vrhu tablice, no tu su Dubrava, Jazine, Sonik i Agrodalm koji su prvi favoriti za play-off.