Gotovo je! TORONTO JE PRVAK!

Kakva utakmica! Prepuna neizvjesnosti, izmjena vodstva, na kraju je pripala Torontu!

NBA FINALE, 6.utakmica:

Golden State-Toronto 110:114 (32:33,25:27,31:26,22:28)

(Thompson 30, Igoudala 22/ Lowry 26, Siakam 26)

Odlično prvo poluvrijeme vidjeli su gledatelji u Oracle Areni, posljednje u toj dvorani, s obzirom da se aktualni prvaci sele u San Francisco. Toronto je krenuo nešto bolje od domaće ekipe i vrlo brzo poveo 8:0, no onda je pred kraj prve četvrtine proradio Klay Thompson i sa 9 vezanih poena učinio utakmicu neizvjesnom. Kod Toronta je odličan bio Kyle Lowry, koji je Warriorsima zadavao najviše problema, postigavši čak 21 poen. Koliko je prvo poluvrijeme bilo neizvjesno svjedoči i podatak da su se vodstva izmjenjivala čak 14 puta, a na veliki odmor je Toronto otišao sa prednošću 57:60.

Toronto je bolje reagirao i na otvaranju drugog poluvremena, dok je momčad Stevea Kerra cijelo vrijeme stizala prednost Raptorsa, no zaostatak je konstantno bio 6 do 7 poena, a u tim trenucima je proradio i Kawhi Leonard kod Toronta. Uslijedila je tada serija Warriorsa, predvođena raspoloženim Thompsonom i domaća momčad je brzo anulirala prednost gostiju i povela 80:78. No, onda se gledatelji u Oracle Areni ponovno zanjemili jer je ozljedu koljena zaradio najbolji igrač susreta, Klay Thompson, koji je prvo otišao u svlačionicu, da bi se nakon samo minute vratio na parket, ali već u slijedećem napadu Thompson je zatražio izmjenu i napustio teren. Bila je to sama završnica treće četvrtine, kod vodstva Golden Statea 85:82. Uspio je Toronto koševima Lowrya i Leonarda smanjiti na 88:86, pred odlučujućih dvanaest minuta. Iz svlačionice je tada stigla vijest da se Thompson definitivno neće vraćati na teren, a upravo to je Toronto iskoristio i došao do izjednačenja 91:91, u 33. minuti i tada je krenula prava bitka. Vodstva su se ponovno izmjenjivala kao na traci, a odlični VanVleet je svojom trećom tricom u kratkom razdoblju doveo Toronto u vodstvo 101:104, tri minute prije kraja. Uspjeli su Raptorsi održati to vodstvo do zadanje minute, u koju se ušlo vodstvom Toronta 108:109, koji je imao napad 37 sekundi prije kraja, a Siakam je poentirao za dva i vodstvo 108:111. Nakon toga, Curry je izborio slobodna bacanja, zabio oba za 110:111. U slijedećem napadu neprepoznatljivi Danny Green je bacio loptu van terena i dao priliku Warriorsima u zadnjem napadu da dođu do poena, 9.6 sekundi prije kraja, ali Curry je promašio šut za tricu, a u borbi za loptom netko od igrača Golden State je pozva time-out, na kojeg nisu imali pravo i dosuđena je tehnička, Leonard je zabio jedno bacanje za 110:112, uz loptu sa strane. Nakon toga je Kawhi izborio prekršaj, zabio oba i priča je završila.