Grčki mladići bolji, U-18 s dva poraza ulazi u nokaut fazu

Drugi poraz doživjela je U-18 reprezentacija na Eurobasketu u Latviji, ovoga puta bolji su bili mladi Grci rezultatom 67:76. Utakmica je otvorena jako loše s naše strane te su Grci već nakon deset minuta igre imali velikih 15 poena razlike. Živnuli su Zulini mladići u trećem periodu te u posljednju četvrtinu ušli sa samo minus pet, ali ipak do potpunog preokreta nisu stigli. Ova dva poraza ne moraju ništa značiti jer zapravo tek sada kreće turnir. Sutra je na rasporedu osmina finala, a mogući protivnici našim mladićima su Tuska, Rusija, Francuska i Njemačka.

Hrvatska-Grčka 67:76 (10:25, 14:26, 26:14, 17:21)

Vujičić 15, Macner 13, Šamanić 11 (10sk), Erslan 10 (5as), Planinić 7 (10sk), Palokaj 6, Čubrilo 3, Runjić 2, Janković, Patekar, Rajčić, Branković