Gruzija i Izrael propustili nemoguće i otvorili vrata Srbiji ; BiH tijesno poražena od Češke

Odigrano je drugo kolo drugog kruga kvalifikacija za SP u Kini u skupinama K i L.

Francuzi si nakon poraza od Bugarske nisu dopustili novo iznenađenje te su uvjerljivo svladali Finsku 83:67. Do sedme pobjede Francuze su nosili Batum, Kahudi Lessort dok Finci bez Markkanena nisu imali realnih šansi, a najbolji je očekivano bio Peteri Koponen.

Rusi su na krilima Alekseia Shveda (22p, 7sk, 5as) stigli do vrijedne pobjede i izjednačili se sa Fincima, a upravo su pobijedili još jedne izravne konkurente za treću poziciju, Bugare. Bugarska je sjajno odradila ovaj ciklus prvo pobijedviši Francuze te sada pruživši sjajan otpor Rusima. Završilo je 77:73 iako su Rusi otvorili utakmicu goropadnu ubacivši 30 poena u prvoj četvrtini. Fenomenalnu utakmicu odigrao je Aleksandar Vezenkov s 22 poena i 12 skokova. Rusi i Finci su na 4-4, a Bugari na 3-5.

Jasmin Repeša s reprezentacijom Bosne i Hercegovine bio je blizu protiv Finske, a malo je za trijumf nedostajalo i sinoć protiv moćne Češke. Česi su se prvi puta u povijesti kvalificirali za Svjetsko prvenstvo. Potpuno zasluženo, imaju fenomenalnu generaciju predvođenu Tomasom Satoranskym (sinoć 22p, 9sk, 6as) i Janom Veselyem. Sinoć su briljirali Schilb s 20 i Hruban sa 17 poena. Portlandov Jusuf Nurkić ubacio je 19 poena uz 15 skokova, a sjajno ga je pratio drugi visoki igrač Kikanović (18p, 8sk). Novopečeni igrač Netsa Džanan Musa imao je 15 poena i 4 asistencije. BiH je tako na dnu skupine s omjerom 2-5 te unatoč još teoretskim šansama vrlo vjerojatno neće vidjeti Kinu.

6 BIH BIH 8 2 6 25.0 561 651 -90 70.1 81.4 10

Potpuna nevjerica u Gruziji. Strašan, uraganski početak utakmice Gruzijcima je donio dvocifrenu prednost protiv dosad neporaženih Grka da bi se u trećoj dionici dogodio neshvatljiv pad, a na samom kraju utakmice Shengelia promašuje tešku tricu s istekom vremena te Calathes briljantno u kontri pronalazi Papanikolaoua koji polaže u posljednjoj sekundi utakmice za osmu pobjedu Grčke u kvalifikacijama. Gruzijci su tako propustili priliku još više pritisnuti Srbiju na trećoj poziciji. Shengelia je ubacio 23 poena te njima pridodao 13 skokova dok su po 17 poena ubacili Bitadze i Shengelijin suigrač iz Baskonije Matt Janning koji je nedavno dobio Gruzijsku putovnicu te im pomogao u ove dvije utakmice (15 poena u pobjedi protiv Izraela i 17 protiv Grčke). Naravno, Gruzija će gotovo sigurno biti lišena usluga euroligaškoh igrača tako da su im šanse ravne minimumu.  Fenomenalnu utakmicu odigrao je Nick Calathes (31p, 5sk, 7as, 7 trica!), a pratili su ga Papanikolaou (15p) i Sloukas (14p, 8sk, 8as).

Ako je Gruzija propustila veliku šansu onda je Izrael izgubio nemoguće ili barem ono što se ne smije ispustiti. Drugu četvrtinu su uzeli s 33-17 te imali 19 poena prednost na poluvremenu, no ni to nije bilo dovoljno za prvi poraz Njemačke. Strpljivo su se Nijemci vraćali te odveli utakmicu u produžetak nevjerojatnim buzzer beaterom. Na semaforu je 0.4 sekunde do kraja, aut izvodi Dennis Schroder, Maximilian Kleber lovi i pogađa. Protutnjali su Nijemci produžetkom i slavili s čak 14 razlike (112:98). Uz Češku Njemačka je sigurno nova europska košarkaška sila. Brutalno je odigrao Schroder ubacivši 30 poena te asistiravši čak 13 puta, Benzing je ubacio 24 dok su po 13 poena imali Kleber i AkpinarCohen (23p, 7sk), Blatt (16p, 9as), Levi (14p, 8sk), Segev (14p), Zoosman (13p, 19sk) bili su najbolji kod neutješnih Izraelaca.

Srbija je očekivano uvjerljivo svladala Estoniju te na najbolji mogući način iskoristila šokantne poraze izravnih konkurenata Gruzije i Izraela za treću poziciju. Svi su igrači Srbije igrali podjednako osim Bogdanovića koji je proveo tek tri minute na parketu. Završilo je 91:65 za domaćine protiv ipak nekoliko razina slabije Estonije.