Gunjina i Barnjak odveli Škrljevo na završnicu Kupa!

Momčad Damira Rajkovića je odigrala jednu od najboljih utakmica ove sezone.

Osmina finala Kupa Krešimira Ćosića:

Sonik Puntamika-Škrljevo 66:83 (18:10, 17:25, 10:27, 21:21)

(Cvitković 16, Vladović 15 / Gunjina 21, Barnjak 19)

Škrljevo je odigralo maestralnu partiju u drugoj i trećoj četvrtini i stiglo do pobjede u Jazinama. Pobjede vrijedne završnice Kupa Krešimira Ćosića.

Domaćin je bolje krenuo u susret, dok su se gosti prije svega mučili u napadu, čemu svjedoči samo 10 poena za isto toliko minuta. Ipak, njihov je napad proradio u druoj četvrtini, koju su odigrali na potpuno drugi način od prve četvrtine pa se na poluvrijeme otišlo neriješenim rezultatom 35:35.

No, onda je uslijedio šok za domaćine. Gosti su odigrali kao u transu u napadu, a domaći u očajnom napadačkom izdanju i Škrljevo je pobjeglo na +17 i već su se tada opasno približili vrijednoj pobjedi. Sonik u drugom dijelu nikako nije uspjevao pronaći šuterski raspoloženog igrača, no više od toga problem su bile izgubljene lopte, kojih je momčad Hrvoja Vlašića imala čak 24 i u takvim uvjetima ništa osim poraza nije ni bilo za očekivati. Posljednja je četvrtina završila 21:21, domaćin je “ganjao” minus, dok su gosti čuvali svoju prednost, sigurnim napadima, što im je na kraju donijelo vrijednu pobjedu.

Jure Gunjina je sa 21 poenom bio njihov prvi strijelac, dok je kapetan Josip Barnjak dodao 19.

Sonik su predvodili Tomislav Cvitković sa 16 te Jakov Vladović sa 15 poena.