Hajduk se izvukao na Rujevici

Rijeka je bila bolja, većim dijelom utakmice kontrolirala igru i prijetila Hajdukovom golu, ali na kraju nisu uspjeli to sve kapitalizirati.

HT Prva liga, 3.kolo:

Rijeka – Hajduk 1:1 (0:0)

(Puljić 62/Caktaš 84-11m)

Riječani su kontrolirali utakmicu od početka, dok je Hajduk nekim kombinacijama pokušavao doći do gola, no Ivanovski nikako nije uspjevao nešto napraviti u napadu sam. Hajduk nije najbolje stajao na terenu, sa samo jednim, neraspoloženim, tromim i sporim Ivanovskim, nije bio nikakva prijetnja Riječanima. Iako nisu uspjeli zabiti do poluvremena, momci sa Rujevice konstantno su bili opasni i bilo je pitanje vremena kada će zabiti. To se i dogodilo sredinom drugog poluvremena, kada su u šesnaestercu Hajduka Gorgon i Puljić odigrali dupli pas, a Puljić zabio za vodstvo. Riječani su od tada malo smanjili gas te čuvali rezultat, što im se i osvetilo. U 83. Župarić je u svom kaznenom prostoru srušio Saida i za suca Pajača nije bilo dvojbe i pokazao je na bijelu točku. Siguran je bio Mijo Caktaš i Hajduk je ni kriv ni dužan došao do izjednačenja. Do kraja utakmice nije bilo promjena rezultata te je ostalo 1:1.

Hajduk je tako i nakon tri kola ostao bez pobjede te se trenutno nalazi na 7. mjestu sa 2 boda, dok je Rijeka ostala na 2. mjestu sa 7 bodova iza prvoplasiranog Osijeka koji ima maksimalan učinak.