Hermes preskočio Ribolu, Dinamo pao u Rijeci, Jazinama pobjeda u Samoboru

Danas su na rasporedu bile sve utakmice 9.kola Prve muške lige.

U prvom susretu Zapruđe je doživjelo domaći poraz od Dubrovnika 70:57. Drugi poraz ove sezone upisao je Dinamo na gostovanju kod Kvarnera u Rijeci. Hermes Analitica je pobjednički niz nastavila i u Kaštelima dok je Bosco lako nadigrao Medveščak.

Zapruđe i Dubrovnik odigrali su šuterski skromnu utakmicu u kojoj su Dubrovčani nakon posljednje domaće prednosti 8:7 prešli u vodstvo i rezultatski kontrolirali utakmicu. Na poluvremenu je bilo 33:24, a u trećoj četvrtini nakon trice Filipa Šimovića i +12 (46:34). Zapruđe je na pet minuta prije kraja preko Dorijana Jeleneka došloi na minus (55:50), ali su Ivan Vodopija i Kristijan Andabaka odveli goste u mirnu luku.

Goste je predvodio Justin Mccarthur (17). Petar Dubelj je dodao 11, a Šimović 10. Kod Zapruđa Jelenek je ubacio 15, Filip Stanić 13, a Kristijan Joksimović 11.

Dinamo je nakon četiri uzastopne pobjede poražen u Rijeci kod Kvarnera 87:73. Konačni rezultat sugerira sigurnu pobjedu domaćina koji su nakon posljednje prednosti Dinama 61:60 početkom posljednje četvrtine napravili seriju 19:2 za četiri i pol minute i odjurili na velikih 79:63. Dinamo je dobio prvu četvrtinu 22:21, a pad je stigao u drugoj četvrtini nakon koje su domaćini na odmor otišli s +9 (43:34).

Domaćine je predvodio iskusni dvojac Jasmin Perković (25) i Siniša Štemberger (24), a kod Dinama Hrvoje Garafolić je ubacio 26, a David Ušić 14.

Hermes Analitica je niz neporaženosti nastavila i u Kaštelima gdje je bila bolja od domaće Ribole Kaštela 92:82. Domaćini su dobili prvo poluvrijeme 46:45, a nastavak je pripao gostima koji su na krilima Vite Kučića u završnici treće četvrtine serijom 10:2 otišli na +11 (70:59). Sastav Zvonimira Mravka u završnici je nakon trice Ivana Svobode imao i 18 razlike (90:72).

Kučić je utakmicu završio s 26 poena (šut 10/12). Ivan Mileković je ubacio 17, a Noa Svoboda i Andrija Jelavić po 13. Kod domaćina prvo ime Mario Krešić (23)

Bosco je kao gost lako nadigrao Medveščak 102:75 u utakmici u kojoj su domaćini nadu gajili samo u prvih osam minuta (17:21). Već do odmora je bilo 14 razlike (49:35), a nastavak je ponudio rutinsko odrađivanje gostiju koje su predvodili Ante Krapić i Luka Krajnović sa 17 poena. Luka Babić je dodao 15 uz 10 skokova. Kod Medveščaka Luka Šušak je ubacio 20, a Renalo Serdarušić 17.

Omiš nije imao previše problema protiv Amfore te je slavio 87:65, dok su Jazine uspješno prošle gostovanje u Samoboru te uhvatile pobjedu 82:92.

Izvor: KSZ / Krešimir Galić