Hermesu +3 iz prve utakmice protiv Dubrave

U prvoj utakmici doigravanja za ostanak u Premijer ligi, košarkaši Hermes Analitice došli su do pobjede protiv Dubrave.

HT Premijer liga, doigravanje:

Hermes Analitica-Dubrava 85:82 (29:14,26:19,16:24,14:25)

(Svoboda 21, Foster 20/ Perić 18, Šimović 17)

Analitičari su odlično krenuli u utakmicu i već nakon nekoliko minuta stvorili dvoznamenkastu prednost. Trener Mravak gurnuo je u vatru svojih najboljih pet igrača, Kordića, Fostera, Svobodu, Proletu i Vlaića, koji su bili raspoloženi pa je na njima gradio igru. Gosti se nisu baš najbolje snašli u takvom ritmu pa je domaća ekipa do poluvremena već imala +22.

Izgledalo je tada da bi to mogla biti katastrofa za goste, ali domaći igrači malo su popustili u drugom dijelu pa je Dubrava to iskoristila, dobila treću četvrtinu 24:16 i vratila se u utakmicu. Ćubrić i Perić u tim su trenucima briljirali kod gostiju i na krilima njihove dobre igre, rezultat je za njih bio prihvatljiv. Mravkova ekipa u zadnjoj je četvrtini čuvala dvoznamenkastu prednost sve do 36. minute, a onda je Dubrava serijom 10:o došla do 83:80 i unijela dramu pred kraj utakmice. Nakon toga Foster je zabio dva bacanja za 85:80, a s druge strane Šutalo istim receptom smanjuje na 85:82, 50 sekundi prije kraja. Nakon toga obje su ekipe imale po jedan napad, Fostera je blokirao Šutalo, a na drugoj strani Šimović i Ćubrić nisu iskoristili svoje šuteve i Hermesu je na kraju pripala pobjeda 85:82.