Derbi kola između, do sada, neporaženih momčadi, pripao je Hermes Analitici.

Prva liga, 4.kolo:

Hermes Analitica-Dinamo Zagreb 96:80 (27:24, 32:15, 15:22, 22:19)

(I.Svoboda 22, N.Svoboda 15, Šutalo 15 / Ušić 31, Garafolić 13, Nakić-Vojnović 13)

Derbi kola, igran u Draženovom domu, bez prisustva gledatelja, na kraju je pripao Hermesu, koji je utakmicu prelomio u drugoj četvrtini, koju je dobio sa 17 razlike.

Prva je četvrtina prošla u svojevrsnom ispitivanju snaga i vidjelo se odmah da su obje ekipe dobro napadački raspoložene, na kraju je Hermes imao minimalnih +3. U drugoj četvrtini, Hermes se potpuno razigrao, dok su gosti imali velikih problema, prije svega u obrambenom dijelu, gdje su protivniku dozvolili čak 32 poena i do poluvremena su ostali kratki za čak 20 poena.

U drugom poluvremenu Dinamo je podigao agresivnost u obrani pa su ostavili Hermes na samo 15 poena u trećoj dionici, no nije to previše utjecalo na tijek utakmice, sve do početka posljednje četvrtine. Šut za tri poena bio je najveća boljka za DInamo, dok je Hermes tu bio prilično raspoložen (Dinamo 5 trica, Hermes 14), a danas su nešto manje raspoloženi napadački bili Hrvoje Garafolić i Luka Cvitanović, koji su u prošlim kolima bili ponajbolji igrači Dinama. Unatoč tome, Dinamo je bio uporan, imao je danas raspoloženog Davida Ušića i malo po malo su smanjivali zaostatak. Došli su tako na samo -2 u 33. minuti (74:72), no Hermes je tada ekspresno napravio seriju 10:0 i ponovno pobjegao na dvoznamenkastu prednost i Dinamo tu više nije mogao naći snage za novi povratak.