Hezonja, Zubac i Šarić sredili Ukrajinu, a sada slijedi Turska i utakmica odluke

Raspoloženi trojac Hezonja-Šarić-Zubac bio je najzaslužniji za plasman Hrvatske u finale ovog turnira.

Hrvatska reprezentacija se plasirala u finale pretkvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre, pobjedom nad Ukrajinom 85:70.

Naša je momčad brzo povela 10:2, onda i 15:4, no Ukrajinci su se serijom 7:0 vratili utakmicu, a na odmor između dvije četvrtine naša je momčad otišla sa prednošću od 7 poena (24:17).

U drugoj četvrtini naša je momčad i dalje kontrolirala rezultat, a na 32:23 našim je momcima malo opala koncentracija, što je protivnik iskoristio i serijom 9:0 došao na 32: 32. Marije Hezonje nas je vratio ponovno u vodstvo (34:32), pa smo mogli vidjeti ponovno nekoliko dobrih minuta naše momčadi, koja je do poluvremena otišla na +6 (42:36).

Odličnim otvaranjem drugog poluvremena, Hrvatska je serijom 14:0 riješila pitanje pobjednika (56:36), da bi na kraju treće četvrtine na semaforu bio rezultat 68:52 za našu momčad.

Ukrajina je u posljednjoj četvrtini krenula na sve ili ništa, u nekoliko navrata su čak i imali prilike našu prednost i smanjiti ispod deset poena zaostatka, no Sesarovi momci su bili koncentrirani, kako u obrani, tako i u napadu. Raspoloženi Hezonja i Dario Šarić su na kraju odveli Hrvatsku na visokih 81:64 i tu je bilo jasno da preokreta neće biti.

Hrvatska je na kraju slavila sa rezultatom 85:70 i plasirala se u finale ovog turnira.

Mario Hezonja je zabio 22 poena (5 skokova, 2 asistencije, 2 osvojene lopte), Ivica Zubac je ponovno bio odličan (20 poena, 7 skokova, 2 asistencije), baš kao i Dario Šarić (18 poena, 8 skokova, 3 asistencije). Valja istaknuti i učinak Gorana Filipovića koji je uz 10 poena imao 2 skoka, 3 asistencije i jednu osvojenu loptu.

U nedjelju od 19 sati Hrvatsku u finalu istanbulskog turnira čeka Turska, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Švedske.

Samo će pobjednik finalnog dvoboja ostvariti plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre.