Hrvatska ispustila 10 razlike protiv Oklahome

Hrvatska reprezentacija je u trećoj utakmici umalo došla do treće sreće na ljetnoj turneji u Las Vegasu.

HRVATSKA – OKLAHOMA CITY THUNDER 74:86 (27:25; 18:23; 24:11; 7:25)

Vranković 2, Šakić 11, Marčinković 12, Rogić 9, Badžim 7, Drežnjak 1, Babić 3, Vuković, Čakarun 13, Radovčić 2, Marić 12, Ramljak 4

Naši su momci odigrali vjerojatno najbolju utakmicu do sada na Ljetnoj ligi, protiv Oklahome. Imali smo u prvom poluvremenu vodstvo i sve je to dosta lijepo izgledalo, pogotovo česta vodstva na semaforu naše momčadi.

Sa vodstvom 69:59 smo ušli u zadnju četvrtinu, a onda je Oklahoma, kao i većina NBA momčadi, ubacila u veću brzinu, povela 78:73 sa dvije uzastopne trice i tu se naša prednost počela topiti, a zaostatak rasti. Imala je Hrvatska još nekoliko prilika za stizanjem rezultata, no nije bilo koncentracije i pobjeda je na kraju otišla na stranu Oklahomu. Ostavili su našu momčad na samo 7 postignutih poena, što je bio presudan faktor.

Marjan Čakarun s 13 poena je bio naš najbolji strijelac, vrlo dobru utakmicu odigrali su i Željko Šakić s 11 poena, 7 skokova i 3 asistencije, Pavle Marčinković i Marin Marić dodali su svaki po 12 poena, a vrlo dobru raznovrsnu utakmicu je odigrao i Cibonin Roko Rogić, koji je upisao 9 poena, 6 skokova i 5 asistencija.