Hrvatska na korak do finala Davis Cupa!

Dan iz snova u Zadru! Hrvatska teniska reprezentacija povela je s 2-0 nakon prvog dana polufinalnog okršaja Davis Cupa protiv reprezentacije SAD-a.

Ćorić – Johnson 6:4 7:6 6:3

Prvi su na teren izašli Borna Ćorić i Steve Johnson. Iako se očekivao nešto napetiji meč, Borna je od samog početka bio bolji igrač te je zasluženo došao do pobjede. Jedine probleme u meču imao je u drugom setu kada je izgubio prednost breaka, no ipak ga je uspio privesti kraju u tiebreaku. Higlight ovog meča definitivno je fantastičan poen kojeg je obilježio Bornin tweener, a možete ga pogledati na linku ispod:

Čilić – Tiafoe 6:1 6:3 7:6

Nakon Ćorića i Johnsona, na teren je u potrazi za drugim bodom Hrvatske izašao i Marin Čilić. Za protivnika je imao sjajnog mladog Francisa Tiafoea, s kojim se dosad nije susretao u službenim mečevima. Čilić je otvorio uvjerljivo i od samog početka pokazao tko je bolji igrač. Uvodna dva seta uzeo je bez većih problema. Ipak, u trećem je Tiafoe uspio izboriti tiebreak, no to je bio njegov maksimum za danas.

Sutra je na rasporedu igra parova za koju su zasad prijavljeni Ivan Dodig i Mate Pavić za Hrvatsku te Ryan Harrison i Mike Bryan za SAD. Eventualnom pobjedom Hrvatska bi osigurala plasman u finale u kojem bi gostovala kod pobjednika okršaja Francuske i Španjolske.

U drugom polufinalnom susretu Francuska vodi s 1-0 protiv Španjolske nakon što je Benoit Paire sa 7:5 6:1 6:0 svladao Pabla Carrena Bustu.