Hrvatska sa +34 pobjednički i kroz Dublin

Hrvatska je i u Dublinu došla do pobjede nad Irskom.

Prema očekivanjima, naša je seniorska vrsta u Dublinu, u trećoj utakmici pretkvalifikacija, došla do treće pobjede.

Irci su tek u nekoliko situacija prvog poluvremena zaprijetili, stigli na -2 poena zaostatka, no sve je to bilo kratkotrajno i naša je momčad kontrolirala rezultat od početka utakmice. Nakon +8 za našu vrstu nakon prve četvrtine, u drugoj je rezultat bio neriješen, 22:22 pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 34:43 za Hrvatsku.

U nastavku utakmice, točnije u trećoj četvrtini, naši su igrači odigrali puno bolje u obrani, dodatno je proradio i vanjski šut, gdje treba izdvojiti 12 poena Daria Drežnjaka, koji je ubacio tri trice i tri bacanja pa smo taj period dobili sa visokih 8:21 i tu je pitanje pobjednika i definitivno bilo riješeno.

U posljednjoj četvrtini Hrvatska je nastavila u istom ritmu, nakon trice Borne Kapuste u 33.minuti bilo je do tada najviših +26 (45:71). Do kraja utakmice naša je momčad bila i dalje u dobrom šuterskom raspoloženju, ubacili su Sesarovi momci u drugom poluvremenu čak 53 poena.

Dario Drežnjak prvo naše ime sa 17 poena, Toni Perković je dodao 15.

Konačni rezultat na kraju je bio 61:95.