Hrvatska sigurna protiv Velike Britanije, za prvu pobjedu na Eurobasketu

Hrvatska reprezentacija je upisala prvu pobjedu na Eurobasketu.

Nakon nešto skromnijeg i neizvjesnijeg prvog poluvremena (31:37 za nas), u kojem nismo uspjeli slomiti Veliku Britaniju, početak drugog poluvremena odlučio je pobjednika, iako to nije bilo previše upitno.

Serijom 15:2 otišli smo za tri i pol minute na +19 i stvari su bile riješene. Rasla je razlika malo po malo pa smo u 29.minuti imali najviših +23 (40:63), a na kraju treće rezultat je bio 40:72, Dominik Mavra je dalekometnom tricom zaključio četvrtinu.

Izbornik je u posljednjoj četvrtini na teren poslao drugu petorku sa Lovrom Gnjidićem, Tonijem Perkovićem, Karlom Matkovićem, Rokom Prkačinom i Mariom Hezonjom kao “osiguračem” da ne bude previše opuštanja. Održavali su oni prednost od 30-ak razlike, polako ulazili u ritam natjecanja, no lijep dojam zasjenila je ozljeda skočnog zgloba Karla Matkovića sredinom posljednje četvrtine.

Na kraju konačnih 65:86 za Hrvatsku.

Bojan Bogdanović, Dario Šarić i Ivica Zubac su ubacili svaki po 15 poena za Hrvatsku…