Hrvatska uvjerljiva protiv Njemačke

Jako dobru utakmicu odigrali su naši U-20 reprezentativci protiv Njemačke te došli do prve pobjede na Europskom prvenstvu.

Europsko prvenstvo, 2.kolo:

Hrvatska-Njemačka 80:69 (17:11,30:13,16:20,17:25)

(Šarić 13, Batinić 12/ Matisseck 12, Vrcic 12)

Odlično prvo poluvrijeme odigrala je naša reprezentacija u drugoj utakmici Europskog prvenstva, protiv Njemačke. Puno agresivnije i koncentriranije su naši momci izgledali nego jučer, što im je donijelo puno lakih poena, a kao mi jučer, tako se danas Njemačka u tom tempu nije snašla. Treba reći i da nas je šut puno bolje služio nego jučer, što možemo zahvaliti timskoj igri, uslijed koje smo dolazili do dosta otvorenih šuteva, koje smo uredno poentirali. Sve to rezultiralo je visokim vodstvom na poluvremenu od 47:24, zabili su naši momci 30 poena u toj drugoj četvrtini. Domagoj Šarić s 13 poena je bio naš najbolji strijelac, dok je Josip Batinić dodao 10.

Dobro je to izgledalo i u trećoj četvrtini za nas. Održavali smo dvoznamenkastu prednost, iako je Njemačka sredinom četvrtine malo živnula, sve je to kratko trajalo. Ponovno smo zaredali neko organiziranih napada, zabili lake poene i pokazali da kontroliramo utakmicu, što se vidjelo i u zadnjoj četvrtini. Nije bilo previše neizvjesnosti do kraja, mirno smo priveli utakmicu kraju i došli do prve pobjede, do koje su nas vodili Šarić s 13 i Batinić s 12 poena.