Hrvatska uvjerljivo otvorila turnir u Kini

Izabranici Veljka Mršića su relativno lako došli do uvjerljive pobjede na otvaranju turnira u Kini.

Latvija-Hrvatska 50:75 (5-26, 14-21, 16-16, 15-12)

Uljarević, Škara 12, M. Drežnjak 16, Marčinković 5, Radovčić 1, D. Drežnjak 2, Vranković 2, Rogić 9, Marić 16, Perković 9, Barnjak, Vucić 3

Hrvatska je pobjedom otvorila Kup Borislava Stankovića u Kini, pobjedom protiv Latvije 75:50.

Reprezentativci su odlično odigrali utakmicu te slavili s +25 poena prednosti. U drugom susretu Kina je svladala Tunis sa 74:50, što znači da će se danas u 13:30 Hrvatska pokušati izboriti za naslov pobjednika Kupa protiv Kine.

Reprezentativci pod vodstvom izbornika Veljka Mršića od početka su dominirali parketom, a već nakon prve četvrtine ubacili su 26 poena, dok su Latvijcima dopustili upisati tek 5 poena u 10 minuta igre.

Ni u drugoj četvrtini Latvijci nisu za Hrvatsku našli rješenja (21-14 za Hrvatsku), a ostatak utakmice poslužio je za održavanje prednosti do konačnog rezultata 75:50.

U hrvatskom dresu su se istaknuli Mateo Drežnjak i Marin Marić (4 skoka, 2 asistencije)s po 16 poena.