Hrvatski juniori sigurni protiv Finske

Mladići Mile Karakaša su na otvaranju EP u Grčkoj bili bolji od Finske za prvu pobjedu.

Europsko prvenstvo U-18, 1.kolo:

Finska-Hrvatska 55:60 (12:9, 18:24, 7:8, 18:19)

(Gnjidić 14, Bulić 12, Rašić 11/ Soukas 12, Sajantila 10)

Naša je reprezentacija u utakmici na prilično mali broj poena pokazala bolju igru od Finske. Mirnim i preciznim slobodnim bacanjima, crveni su zaključili utakmicu, koju su kontrolirali gotovo cijelim dijelom. Bilo je jasno da su bolji, no trebalo je to i potvrditi na terenu.

Iako je Finska nešto bolje otvorila utakmicu, igra naše reprezentacije se rasplamsala u drugoj četvrtini, akcije su bile protočnije i dolazili su naši igrači do lakih poena, što je rezultiralo vodstvom na poluvremenu 30:32. U trećoj četvrtini niti jedni niti drugi nisu bili previše napadački raspoloženi pa su kombinirano i jedni i drugi postigli kombinirano 15 poena.

Stečenu prednost u prvom dijelu, Hrvatska je sačuvala i u zadnjoj četvrtini, kada su naši igrači bili mirni sa linije slobodnih bacanja i priuštili Hrvatskoj uvodnu pobjedu.

Lovro Gnjidić je bio prvi strijelac s 14 poena i 5 asistencija, Leon Bulić je dodao 12 poena i 5 skokova, a Sandro Rašić je upisao 11 poena i 3 skoka.