Hrvatskoj pobjeda nad Ukrajinom za 3.mjesto u skupini

Lakši je ovo ždrijeb za eventualno četvrtfinale koje želimo.

Ukrajinci su već od početka pokazali da su opasni i da nije slučajno da su na omjeru 3/1 prije ove utakmice. Cijelu prvu četvrtinu imali su vodstvo, a naša se momčad tek u završnici četvrtine uspjela rezultatski približiti pa je rezultat nakon prvih deset minuta bio 21:21. Ivica Zubac (8 poena) i Bojan Bogdanović (7 poena) su ubacili većinu naših poena, dok je Ukrajinu predvodio očekivano dvojac Herun&Mykhailiuk sa svaki po 8 poena.

Mario Hezonja je tricom otvorio drugu četvrtinu za naše prvo vodstvo, da bi nas Dominik Mavra i Karlo Matković sa novih šest poena odveli na 30:21, prvo osjetnije vodstvo. Upravo su Hezonja i Mavra dobro zamijenili Bogdanovića i Smitha, pa smo u 16.minuti imali najviših 41:29. Dobar momentum nastavio je Mavra i kako se bližio kraj prvog poluvremena pa je sa 4 vezana poena došao do 11 svojih poena. Sveli smo izgubljene lopte na minimum, što je uvelike pomoglo da održavamo vodstvo i ne gubimo dobar ritam koji smo uhvatili na početku druge četvrtine. Ukrajinci su uspjeli malo smanjiti zaostatak do poluvremena, sa dvije trice i slobodnim bacanjima, za konačnih 45:42 na poluvremenu.

Ukrajinci su se potpuno vratili u susret već na startu drugog dijela, čak i vodili 47:48, no ipak do kraja četvrtine su naši igrači uspjeli iskontrolirati vodstvo, koje je variralo. Sve tako do završnice kada smo sve prosuli pa je Ukrajina imala 65:67, pred posljednju minutu. Bogdanović je sa dva bacanja izjednačio na 67:67, što je bio konačan rezultat treće dionice.

Sa 4:0 je Ukrajina otvorila četvrtu dionicu, vratio nas je Bogdanović dvicom i dodatnim bacanjem na 72:73. U posljednjih pet minuta ušlo se sa vodstvom Ukrajine 75:79, nakon trice Sanona. Uzvratio je Kruno Simon sa dvije vezane trice, a onda i Bogdanović za 81:79 i potpuni preokret. Važnu tricu ubacio je i Ramljak za 84:79, obranili smo se nakon toga, a onda je dvicu ubacio Zubac za 86:79. Nesportsku je zaradio nakon toga Bogdanović pa je Ukrajina dobila bacanja i napad, iz čega su ubacili samo bacanja, za 86:81.

Nakon greške Simona, dali smo Ukrajini lake poene, Bogdanović je uzvratio dvicom, obranili smo se, pa promašili napad, minutu do kraja kod 88:83. Ramljak je ukrao protivniku loptu, a Bogdanović ubacio dvicu uz dodatno bacanje, koje je promašio, Ukrajina ubacila dvicu za 90:85 pobjedu i 3.mjesto.