I Škrljevo palo u Sinju, sedma pobjeda Alkara

Alkar je nakon dobrog prvog poluvremena malo posustao, no ipak je izborio pobjedu do kraja.

HT Premijer liga, 15.kolo:

Alkar-Adria Oil Škrljevo 72:68 (23:16, 21:18, 12:16, 16:18)

(Neal 22, Brocić 15 / Batur 18, Mandić 15)

Alkar je odigrao jedno sigurno prvo poluvrijeme u kojem je odmah na početku uspostavio svoju igru, nametnuo ritam i imao vodstvo do kraja poluvremena. Gosti se nisu tako loše držali, iako se najavljivano pojačanje Morris nije baš proslavio, pošto je ostao bez poena i to je uvelike određivalo sudbinu Škrljeva.

No, unatoč lošem šutu, Morris je skupljao skokove i asistencije pa je Škrljevo povelo u trećoj četvrtini te unijelo malo nemira u domaće redove. Alkar je tada napravio seriju 7:0 i ponovno vratio vodu na svoj mlin i od tada nije ispuštao vodstvo. Neal i Brocić su držali Alkar komotnoj situaciji u zadnjim minutama, a gosti su se najbliže približili dvije minute prije kraja na 70:66, a onda i u 39.minuti na 71:68 nakon polaganja Bobana. Probali su gosti preko Morrisa do izjednačenja, no trica nije ušla, a onda je i Brocić promašio dvicu i gosti su imali zadnji napad. Nakon time-outa, Vucić je za goste promašio tricu, Neal uhvatio loptu i izborio prekršaj, nakon kojeg je zabio jedno bacanje za pobjedu 72:68.