I Zadar izgubio dobiveno kod Krke

Zadrani su kontrolirali povoljan rezultat nekih do zadnjih minuta, a onda sve prosuli…

ABA liga, 13.kolo:

Krka-Zadar 76:74 (18:18, 19:17, 20:25, 19:14)

(Lapornik 17, Cosey 17 / Allen 21, Keller 12, Vuković 12)

Bio je ovo dvoboj donjeg dijela tablice, koji je na kraju pripao domaćinu. Neizvjesno prvo poluvrijeme otišlo je minimalno na stranu domaće ekipe, a onda je Zadar proigrao u trećoj četvrtini, došao do prednosti i kontrole same utakmice i rezultata.

Sve je izgledalo dobro za Zadar gotovo četvrtinu i pol, a onda se u zadnjim minutama sve to dobro pretvorilo u fijasko, jer realno, ovo se nije smjelo ispustiti. Zadar je dvije minute do kraja imao 69:72, a onda su u napadu jednostavno stali, ostali bez ideje, dok je u obrani na kratko zavladao propuh i domaća je momčad preko Ramljaka i Lapornika došla do preokreta. Zadar je uspio samo zabiti dva slobodna bacanja do kraja i tako sam sebe odveo u poraz.