Igokea slavila u Draženovom domu

Cibona i Igokea kompletirali su večeras drugo kolo ABA lige.

Cibona-Igokea   (23:21,27:28,22:18,12:19)

(Bilinovac 17p, Jefferson 15p /Zubčić 24p, Lešić 19p,14 sk)

Iznimno efikasno prvo poluvrijeme Cibona je na kraju dobila minimalno 50:49. Vidjelo se već u uvodnim minutama da će ovo biti utakmica na puno poena, obrane kao da se nisu igrali, a košarkaši Igokee su u prvom poluvremenu već imali 6 napadačkih skokova iz kojih su većinom i poentirali. Najviše problema Ciboni je zadavao njihov bivši igrač Tomislav Zubčić, koji je do poluvremena zabio 18 poena, dok su kod Cibone najviše zabili Josip Bilinovac 12 i kapetan Marin Rozić 10. Čudna je odluka na neki način da je trener Velić u prvih dvadeset minuta Amerikancu Rossu dao samo pet minuta, no realno i Uljarević i Ljubičić sasvim su solidno odigrali svoje role, dok je Nik Slavica dobio čitavih 10 sekundi.

Puno čvršće obrane vidjeli su gledatelji početkom drugog poluvremena, pogotovo kod Cibone, shvatio je trener Velić da mora nešto mijenjati kako bi Cibona došla do pobjede. Cibona je u 25. minuti otišla na 65:56, što je natjeralo gostujućeg trenera na time-out. Zustavila je Cibona Zubčića, što je osjetilo u napadačkoj igri gostiju, no zato se ukazao Sava Lešić, koji za u tim trenucima zadavao najviše problema i Igokea je do kraja treće četvrtine došla do -5. Cibona je početko treće čevrtine ostala bez kapetana Rozića, koji je u jednom duelu sa Zubčićem ozlijedio prst i nije više ulazio u igru.

Nešto dekoncentiraniji ulazak u zadnju četvrtinu pružile su obje ekipe, sa dosta nepreciznosti i izgubljenih lopti, a kod Cibone se razigrao Ross i unio malo živosti, no što se tiče rezultata utakmica je i dalje bila neizvjesna i ujednačena. Igokea je tricom Lorbeka došla do izjednačenja 78:78 četiri minute prije kraja. U igri je držao Lešić i napadački skokovi ponovno. Slobodnim bacanjima Zubčića dvije minute do kraja Igokea je došla do vodstva 80:82 i to prvog u drugom poluvremenu. Damir Markota je izjednačio u slijedećem napadu i vratio sve na početak. Ljubičić je promašio oba bacanja na 30 sekundi prije kraja, a gosti su u slijedećem napadu došli do vodstva 82:84. Igor Marić zabio je za Cibonu za izjednačenje 84:84 9 sekundi do kraja, no Adamović je tri sekundi prije kraja zabio za pobjedu gostiju 84:86.

Tomislav Zubčić bio je najraspoloženiji kod Igokee sa 24 poena, a kod Cibone Josip Bilinovac sa 17 poena.