Jazinama i Samoboru druge pobjede, Omišu i Dubrovniku prve

Četiri zadnje utakmice Prve lige donijele su tri pobjede domaćih momčadi te jednu gostujuću.

Prva liga, 2.kolo:

Jazine-Pula 1981 76:62 (9:17, 20:13, 29:13, 18:19)

(Šango 24, Došen 13/ Bilalović 11, Guštin 10, Andabaka 10)

U jednoj prilično čudnoj utakmici, gosti su poveli nakon deset minuta 9:17. Onda je napad domaće momčadi malo proradio u drugoj četvrtini pa su se stvari do poluvremena malo postavile na mjesto. Ključan trenutak bila je treća četvrtina, koju su Jazine dobile 29:13 i ostvarile u tom periodu prednost dostojnu pobjede. To su samo održavali u zadnjoj četvrtini i tako došli do druge pobjede u sezoni.

Omiš-Bosco 82:72 (19:18, 16:15, 21:18, 26:21)

(Mimica 20, Jukić 15/ Porobić 24, Ćubela 11, Marković 11)

Jedan od pritajenih favorita za vrh, ekipa Bosca, doživjela je u Omišu drugi poraz. Ivan Mimica i Ivan Jukić su predvodili Omiš do pobjede i gosti iz Zagreba za ovaj dvojac nisu imali rješenja. Vodio je Omiš od početka utakmice, a iako ta prednost nije bila previše velika, polako, ali sigurno tim su putem trasirali put do pobjede. U zadnjih deset minuta stečenu su prednost povećali na +10 i tako došli do povijesne pobjede i prva dva boda u sezoni.

Dubrovnik-Universitas 87:79 (18:28, 16:19, 32:7, 21:25)

(Dubelj 21, Vodopija 18/ Gizdavčić 21, Šarić 17, Perasović 17)

Kakva utakmica u Gospinom polju. Mladići iz Splita su furiozno krenuli u utakmicu, Gizdavčić, Šarić i Perasović radili su dar mar u prvom poluvremenu obrani Dubrovnika, što je rezultiralo vodstvom 34:47. I onda su stali. Iz svlačionice kao da su izašle druge dvije ekipe, jer je domaća momčad treću četvrtinu dobila čak 32:7 i potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom. Od tog šoka, mladi žuti se nisu uspjeli oporaviti, tek su uspjeli dobiti četvrtinu, no dva boda, prva u sezoni, ostala su u Dubrovniku.

Rudeš-Samobor 70:81 (19:24, 12:24, 28:11, 11:22)

(Cvitković 19, Jurič 17/ Mandalinić 25, Žorić 16)

Samobor je, može se reći, suvereno prošao kroz Sutinske vrele. Na krilima Lovre Mandalinića i Luke Žorića, već su na poluvremenu imali +17. No, u trećoj četvrtini domaća momčad je to sve anulirala, potpuno se vratila u utakmicu, pred odlučujuću četvrtinu. I tu četvrtinu je Samobor zatvorio put do koša, napad je ponovno proradio i Samobor je ostavio Rudeš na samo 11 poena i istom tom razlikom slavila.