Jazinama nova pobjeda, Dubrovnik bolji od Sesveta

Jazine su iščupale pobjedu kod Rudeša, dok je Dubrovnik oslabljen došao do pobjede nad Sesvetama.

Prva liga, 8.kolo:

Rudeš-Jazine 84:90 (27:27, 26:23, 14:19, 17:21)

(Cvitković 28, Garafolić 13 / Krstanović 21, Ušić 16, Došen 16)

Uzbudljiva i neizvjesna utakmica u Sutinskim vrelima je na kraju otišla na stranu gostiju iz Zadra, koji su bili blizu prvog poraza. Neizvjesno prvo poluvrijeme je završilo vodstvo domaće ekipe od tr razlike, a onda su gosti zaigrali nešto bolje u drugom dijelu i poveli u utakmici. Vodstva su se od sredine treće četvrtine izmjenivala iz minute u minutu, a niti jedna ekipa se nije značajnije odvajala pa je bilo jasno da će završnica utakmice biti neizvjesna.

U zadnje tri minute ušlo se sa vodstvom Rudeša 83:82, no onda su Došen i Ušić sa 4 vezana poena donijeli Jazinama vodstvo, koje su samo potvrdili Šango i ponovno Ušić i tako došli do svoje osme pobjede u sezoni.

Tomislav Cvitković je sa 28 poena bio prvi strijelac Rudeša, dok je Jazine predvodio Stipe Krstanović sa 21 poenom.

Dubrovnik-Sesvete 77:72 (25:17, 19:24, 18:17, 15:14)

(Dubelj 26, Mustapić 16 / Papak 24, Tušek 16)

Dubrovčani su u ovu utakmicu ušli oslabljeni za Nikolu Došena i Mladena Primorca, koji je napustio redove Gospara, ali su i takvi došli do pobjede.

Gostima se vratio najbolji igrač Dario Papak, koji je od početka utakmice domaćim centrima zadavao najviše problema, dok je Petar Dubelj već standardno bio najbolji kod Dubrovnika. Iako su bili favoriti, Dubrovčani nikako nisu uspjevali slomiti goste pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 44:41. Drugi dio utakmice nije ponudio previše lijepu košarku, nije bilo puno poena pa se u takvoj igri Dubrovnik bolje snašao i došao do pobjede.

Gosti su se primakli na 74:72, 16 sekundi prije kraja, no Dubelj je sa dva bacanja riješio pitanje pobjednika.

Petar Dubelj je predvodio Dubrovnik sa 26 poena, 7 skokova i 5 asistencija, dok je Dario Papak bio najbolji pojedinac Sesveta sa 24 poena i čak 17 skokova.