Jazinama pobjeda, Kašteli poraz

Dva dojučerašnja člana Premijer lige ostvarila su polovičan uspjeh. Zadrani su na domaćem terenu bili bolji od Pule, dok su mladi Splićani pobjedili Kaštelu.

Jazine Arbanasi-Pula 1981  88:74(28:19,25:19,30:13,5:23)

(Bungei 21,Vladović 19, Banić 18/Hortman 37,Stojanović 11)

Gledatelji u Jazinama su vidjeli jednosmjernu utakmicu. Tek u zadnjoj četvrtini su Puljani uspjeli malo ublažiti poraz, pošto je prošarao sastav i dao priliku i mlađim snagama. Već na poluvremenu Jazine su imale +15, a na kraju treće četvrtine +32 i bilo je sve jasno. Pula unatoč mnogim novim licima u ekipi, ipak nije dorasla Zadranima koje je predvodio James Bungei sa 21 poenom i 10 skokova, Jakov Vladović dodao je 19 poena i 6 asistenija te Emilio Banić sa 18 poena. No, unatoč porazu, prvo ime susreta bio je definitivno Amerikanac u redovima Pule, Christopher Hortman, koji se na kraju zaustavio na 37 poena(14/23 ukupan šut), 5 skokova i 5 asistencija, ali jedostavno nije mogao sam.

Universitas-Ribola Kaštela 78:73(19:17,25:25,15:16,19:15)

(Rebić 28/Roso 18)

Mlada i druga momčad Splita, koju sa klupe vodi Mile Karakaš, danas je bila bolja od bivšeg člana Premijer lige, njima susjedne Ribole Kaštele. Sama utakmica bila je većim dijelom dosta neizvjesna, da bi se prava drama odvila u zadnjoj četvrtinu, koju su mladi Splićani dobili 19:15 i time si osigurali pobjedu. Do nje ih je vodio Bruno Rebić sa svojih 28 poena, dok je kod Ribole najviše poena postigao Nikola Roso 18.