Jazine preko Omiša izborile doigravanje, čeka ih polufinale protiv Dinama

Jazine su uspječe doći do željene pobjede koja ih je odvela u doigravanje i susrete sa Dinamom.

Prva liga, 22.kolo:

Jazine Arbanasi-Omiš Čagalj Tours 91:84 (22:25, 31:20, 14:26, 24:13)

(Vujičić 18, Šarac 17, Paponja 17 / Delić 34, Šipić 14)

Jazine su izborile pobjedu koja ih je lansirala na treće mjesto prvoligaške ljestvice i na Dinamo Zagreb u polufinalu.

Gosti su doputovali u Zadar bez Mimice i Gizdavčića, no i takvi su bili konkurentni veći dio utakmice. Ipak, poluvrijeme je pripalo domaćinu, koji je u visokim presingom razbijao igru gostiju, koji za to nisu imali odgovor.

No, mali pad u igri domaće momčadi gosti su iskoristili u trećoj četvrtini i poveli pa se činilo u tim trenucima da su bliži pobjedi. Ipak, za domaćina su stvari sjele na svoje mjesto sredinom posljednje četvrtine, kada su prvo potpuno stigli vodstvo gostiju, a onda ponovno agresijom i presingom uzeli nekoliko lopti, pretvorili ih u lake poene i dokopali se vodstva. U završnici su gosti uspjeli čak i kreirati preokret u posljednjoj minuti, imali vodstvo 83:84, no tu su stali sa poenima, izgubili nekoliko lopti i domaćin je kroz slobodna bacanja potvrdio pobjedu.

Vujičić je sa 18 poena bio prvo ime domaćina, dok su Paponja i Šarac dodali svaki po 17.

Goste je i u ovoj utakmici predvodio odlični Nenad Delić sa čak 34 poena, no nije imao previše podrške suigrača da bi njegova momčad došla do pobjede.