Jazine rutinski kroz Split

Košarkaši Jazina bez većih problema su savladali Universitas i tako došli do šeste pobjede i priključili se sugrađanima na vrhu tablice.

PRVA liga, 7. kolo:

Universitas-Jazine Arbanasi  68:91 (17:30,20:17,12:24,19:20)

(Perasović 27 , Runjić 16 / Banić 24, Kaštropil 20)

Zadrani su autoritativno otvorili utakmicu i pokazali da žele što prije potvrditi status favorita. Prvu su četvrtinu dobili 30:17 i naslutili da neće imati previše problema doći do pobjede. Mladi Splićani su nešto bolje reagirali u drugoj četvrtini, ali samo su uspjeli smanjiti razliku. U trećoj četvrtini gosti su povećali prednost odličnom četvrtinom i u zadnjih deset minuta se ušlo za prednošću Jazina od +22. Zadnja četvrtina nije ponudila neku neizvjesnost i Zadrani su samo potvrdili pobjedu, do koje ih je predvodio Emilio Banić s 24 poena, Franko Kaštropil je dodao 20, a kod Splićana jedini raspoloženi bio je Ivan Perasović s 27 poena.