Jazine su se dočepale bodova u Samoboru, dok kod Cedevite nema ništa novo.

Prva liga, 5.kolo:

Samobor-Jazine 84:91 (23:18, 22:29, 26:24, 13:20)

(Levanić-Kutni 26, Kuzmanović 13 / Vujičić 26, Friday 16)

Samobor je utakmicu igrao sa samo devet igrača, najnovije pojačanje Tino Šebalj nije ima pravo nastupa danas, a u Samoboru se nadaju da će im on donijeti dimenziju više i kvalitetu u napadu. Ponovno je njihova igra spala na jedno slovo, a to je Bruno Levanić-Kutni, koji je ponovno odigrao cijelu utakmicu i bio njihov najbolji igrač. Čak je domaćin i imao vodstvo nakon prvih deset minuta, ali gosti su u drugoj četvrtini proigrali, stigli vodstvo i poveli pred kraj poluvremena. Prije svega na krilima raspoloženog Filipa Vujičića, koji je dobru podršku imao u Amerikancu Fridayu.

Ipak, Samobor se u trećoj četvrtini vratio u utakmicu, iako su obje ekipe u tom periodu bile napadački raspoložene pa je na kraju treće četvrtine rezultat bio 71:71. Ispostavilo se da je ključ utakmice bila serija gostiju od 11:0 odmah na početku posljednje četvrtine, iz koje su gosti otišli na 71:82 i tako si trasirali put do pobjede. Uspio je Samobor razliku do kraja samo smanjiti, ne i sustići.

Spomenuti Bruno Levanić-Kutni je bio prvi igrač domaće momčadi sa 26 poena, 6 skokova, 6 asistencija i 5 ukradenih lopti, dok je Dario Kuzmanović dodao 14 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Jazine je predvodio Filip Vujičić sa 26 poena i 5 skokova, dok je Jalone Friday dodao 16 poena i 8 skokova.

Cedevita junior-Omiš Čagalj Tours 112:79 (29:23, 24:22, 31:17, 28:17)

(Bošnjak 22, Šabić 21 / Matijević 20, Gizdavčić 16)

U Domu sportova ništa novo. Cedevita je slavila protiv gostiju iz Omiša sa uvjerljivih 33 razlike. Omiš je u Zagreb stigao bez Ivana Mimice, što se u prvom poluvremenu i nije toliko osjetilo, s obzirom da su zabili i bez njega čak 45 poena i dobro se držali. Cedevita je ponovno igrala bez dva igrača, Petra Dubelja i Stipe Krstanovića, no i takvi su bili prejaki za goste.

Nakon djelomično izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je Cedevita imala “samo” +8, kao podmazan stroj zaigrali su momci Marka Trninića u trećoj četvrtini, koju su dobili čak 31:17 i tako pobjegli na nedostižnu razliku, koju su samo “podebljali” u zadnjoj četvrtini i došli do nove uvjerljive pobjede. Ponovno su postigli preko 100 poena i tako još malo podigli prosjek zabijenih poena.

Matej Bošnjak je zabio najviše kod Cedevite i to 22, dok je Emir Šabić upisao poen manje.

Omiš je predvodio Josip Matijević sa 20 poena i čak 14 skokova, dok je Roko Gizdavčić upisao 16.