Jazzerima nije pomoglo ni 32 poena sjajnog Bogdanovića, Clippersi korak do finala, Atlanta nadoknadila -26

Sjajne dvije utakmice odigrane su noćas u Salt Lake Cityu te Wells Fargo Centru u Philadelphiji.

Philadelphia je nakon prvog poluvremena protiv Atlante imala ogromnih +22, a na početku treće i još većih +26. I sad, vjerojatno očekujete da su dokrajčili Atlantu sa nekih 30 razlike, ali ne. Potpuno suprotno. Atlanta je sve to stigla, prije svega fenomenalnom četvrtom četvrtinom, koju su na kraju dobili čak 40:19. Minutu do kraja stigli su do izjednačenja 104:104, a onda bacanjima Traea Younga poveli 105:104, da bi Gallinari u njihovom novom napadu ubaci dvicu za 107:104. Sixersi nisu iskoristili svoj napad, a onda niti Atlanta i nakon izborenog prekršaja, Joel Embiid je stao na liniju bacanja te promašio oba, slično kao u prošloj utakmici te dao gostima priliku da riješe sve dvojbe oko pobjednika. Young je izborio prekršaj, ubacio oba za 109:104 i otklonio sve dvojbe oko pobjednika.

Fantasični Trae Young je ubacio 39 poena, dok je John Collins sa 19 poena bio drugi strijelac pobjedničke ekipe.

Sixerse je predvodio Joel Embiid sa 37 poena, dok je poen manje, 36, ubacio Seth Curry (7/12 trice).

PHILADELPHIA-ATLANTA 106:109 (2:3 u seriji)

SJAJNI BOJAN BOGDANOVIĆ UBACIO 32 POENA, ALI UTAH SE SAMA ODVELA U PORAZ

Jazzeri su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme protiv Clippersa, koji će nastavak ove serije igrati bez Kawhia Leonarda, koji je ozlijedio ligamente koljena. Upravo su tu činjenicu domaći igrači htjeli iskoristiti što prije i doći do trećeg slavlja u seriji. Naš Bojan Bogdanović je odlično ušao u utakmicu, kao rijetko do sada. Zabio je Bojan 6 trica iz 6 pokušaja u prvoj četvrtini, dok su njegovi suigrači također bili prilično raspoloženi u šutu za tri poena pa su tako do kraja prvog dijela ubacili 17 trica iz 30 pokušaja. Clippersi su se unatoč tome još dobro i držali, Paul George je držao sve u svojim rukama i dostojno zamijenio Leonarda, no imali su zaostatak na poluvremenu od 5 poena. Bogdanović je završio poluvrijeme sa 23 poena, od čega čak 7 ubačenih trica.

I onda je u drugom poluvremenu domaća momčad neobjašnjivo stala. Stao je šut za tri poena, Clippersi su to osjetili i dobili treću četvrtinu 32:18 i potpuno preuzeli kontrolu utakmice. Domaćin je dugo tražio povratak u rezultatsku neizvjesnost, no to im i nije baš polazilo za rukom, dok su gosti s druge strane pronašli ritam i potpuno preusmjerili vodu na svoj mlin. Do kraja utakmice domaći su se uspjeli malo samo približiti, no u ključnim trenucima nije bilo ideje za preokretom, pogotovo zbog činjenice da Donovan Mitchell nije bio na svom maksimumu, zbog ozljede zgloba pa su itekako nedostajali njegovi prodori. Uz činjenicu da su ubacili samo 3 trice u drugom dijelu, Utah je praktički sama sebe odvela u poraz i neugodnu situaciju pred odlazak na šestu utakmicu u Los Angeles.

Pobjednike je predvodio odlični Paul George sa 37 poena, 16 skokova i 5 asistencija, dok je Marcus Morris odigrao još jednu odličnu utakmicu i na kraju ubacio 25 poena. Ivica Zubac je za 8 minuta ubacio 2 poena i uhvatio 2 skoka.

Bojan Bogdanović je utakmicu završio sa 32 poena (10/20 šut, 9/17 trice) i 3 skoka, dok je Donovan Mitchell utakmicu završio sa 21 poenom.

UTAH-LA CLIPPERS 111:119 (2:3 u seriji)